قیمت تخمینی برای شرکت توییتر: ۳۱ میلیارد دلار

شرکت توییتر از امروز وارد بازار سهام شد و قیمت هر سهم آن در بازار سهام نیویورک به قیمتی بالاتر از آنچه پیش بینی می‌شد به فروش رسید و به این ترتیب قیمت این شرکت به بیش از ۳۱ میلیارد دلار رسید.

سهام شرکت توییتر در روز پنجشنبه وارد بازار سهام شد و در حالی که خود شرکت هر سهم را ۲۶ دلار قیمت‌گذاری کرده بود، در پایان معاملات، قیمت هر سهم آن با ۷۳ درصد افزایش به ۴۴ دلار و ۹۰ سنت رسید. یعنی ۷۳ درصد بالاتر.

بیش از سیزده میلیون سهام این شرکت در همان ساعات اولیه معامله شد.

توییتر یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار در دنیاست که به مشترکان امکان می دهد در هر نوشته تنها با ۱۴۰ کاراکتر منظورشان را به مخاطب برسانند.

۲۳۰ میلیون نفر در این شبکه اجتماعی عضو هستند و علاوه بر نوشتن می توانند عکس هم به اشتراک بگذارند و به نوشته ها و پست های دیگران واکنش نشان دهند.

Image caption بازار سهام نیویورک برای فروش سهام توئیتر تبلیغ کرده بود

از سال ۲۰۱۲ که فیس بوک سهامش را در بازار عرضه کرد این بزرگترین معامله مربوط به یک شرکت تکنولوژی بود.

به غیر از بازار سهام نیویورک در آمریکا بازار سهام دیگری هم هست که به "نزدک" معروف است و شرکت های تکنولوژی بیشتر در آنجا سهامشان رد و بدل می شود.

فیس بوک، سهامش را در "نزدک" عرضه کرد و حالا بازار سهام نیویورک خوشحال از به دست آوردن امکان معامله سهام توییتر از چند روز پیش عکس و اعلان و تبلیغات به راه انداخته بود که روز پنجشنبه روز توییتر است.

معمولا بهای سهام شرکت هایی که تازه وارد بازار می شوند در روز اول معاملات بالا و پائین بسیاری دارند.

سهام توییتر ابتدا به سرعت بالا رفت و بعد تا ظهر کلی از قیمتش افتاد.

این اتفاق برای سهام فیس بوک هم افتاد که اول قیمتش بالا رفت و بعد آنقدر پایین آمد که تنها همین چندی پیش بود که توانست در یک روز دوباره به همان اوج برسد.

توییتر می خواهد با فروش هفتاد میلیون سهم، بیش از یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون دلار به دست آورد.

این شرکت در شش ماه نخست سال جاری میلادی، ۶۹ میلیون دلار ضرر کرد.

حدود ۸۵ درصد از درآمد توییتر از تبلیغات به دست می آید و بخش قابل توجهی از مشترکانش در کشورهایی هستند که امکان گرفتن تبلیغ در آنها برای توییتر آسان نیست.

مطالب مرتبط