وزیر نفت ایران: مشکلاتی در کشور داریم که اگر از غصه دق کنیم، حرجی نیست

حق نشر عکس Reuters

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران امروز در صحن علنی مجلس این کشور به سئوالات سه نماینده اصولگرا که از پاسخ‌های او در کمیسیون قانع نشده بوند، جواب داد. آقای زنگنه در صحن علنی مجلس ایران گفت که در این کشور "مشکلاتی داریم که اگر از غصه دق کنیم، حرجی نیست."

وزیر نفت ایران گفته "تا یک زمانی جریان عمومی کشور رو به پیشرفت بود، اما در سال ۸۴ این پیشرفت با وقفه مواجه شد." این سال آغاز دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد است.

حمید رسایی، علی اصغر زارعی و روح الله حسینیان، نمایندگان اصولگرای مجلس از وزیر نفت سئوال پرسیده بودند.

موضوع سئوال حمید رسایی از وزیر نفت به یکی از سخنرانی های آقای زنگنه و نقل قولی منسوب به او ارتباط داشت که وزیر نفت ایران آن را رد کرد. سئوال آقای رسایی از بیژن زنگنه این بود که آیا حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در جلسه هیات دولت گریه کرده و آیا این باعث خدشه به عزت ایران نیست.

وزیر نفت ایران گفت "من در جلسه‌ای که به مناسبت بزرگداشت شهید تندگویان [وزیر نفت ایران در کابینه محمدعلی رجایی که در جنگ ایران و عراق اسیر و هنگام اسارت کشته شد] برگزار شده بود... گفتم که من یک روز پیش امیر قطر رفتم و او به من گفت من به شما نسبت به آنچه در پارس جنوبی صورت می‌گیرد غبطه می‌خورم و بعد به هیچ وجه نگفتم که آقای روحانی گریه کرده است بلکه گفتم آقای روحانی چیزی گفتند که من متاثر شدم و از طرف دیگر نگفتم که از امارات پول قرض کردم، اما اشاره کردم به اینکه ما پول خودمان را با خواهش پس بگیریم، این برای ما عزت نیست."

وزیر نفت همچنین با اشاره به گفته های حمید رسایی در متهم کردن آقای زنگنه به "سیاه نمایی" گفت "سیاه نمایی وقتی صورت می‌گیرد که ما چیزی را که سفید است، سیاه جلوه دهیم... بحث این بود که چرا کشور باید به یک وضعی برسد که مردم ما به ایرانی بودنشان آنچنان که در [سند] چشم انداز است، مفتخر نباشند."

آقای زنگنه همچنین شایعات مربوط به استعفایش را رد کرد و گفت "کسی استعفا می‌دهد که نا‌امید باشد اما من سرشار از نشاط و امید هستم."

مطالب مرتبط