اعتراض کارگران معدن سنگ‌آهن بافق 'ادامه دارد'

حق نشر عکس ILNA
Image caption "پلیس برای پایان دادن به تحصن کارگران وارد عمل شده بود"

براساس گزارش‌ها، اعتصاب کارگران معدن سنگ‌آهن بافق ادامه داشته است، ولی ماموران یگان ویژه نیروی انتظامی محوطه معدن را ترک کرده و در جایی خارج از آن مستقر شده‌اند.

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) به نقل از یکی از کارگران این معدن گزارش کرده است که آنها همچنان دست از کار کشیده‌اند و با وجود فشارهای کارفرما هنوز بر سر فعالیت‌های معمول خود بازنگشته‌اند.

او گفته است که از حوالی ظهر پنجشنبه، ۳۰ مرداد، سرپرست‌های بخش‌های مختلف معدن موظف شده‌اند تا حضور و غیاب کارگران قسمت‌های تحت مسئولیت خود را به صورت مکتوب ثبت کنند.

ایلنا روز پنجشنبه از استقرار ماموران یگان ویژه در معدن سنگ آهن بافق خبر داد و نوشت که این ماموران به دنبال متفرق کردن تحصن‌کنندگان و بازداشت ۱۶ کارگر هستند.

کارگران این معدن به شیوه اجرای برنامه‌های خصوصی‌سازی این واحد اقتصادی اعتراض دارند و امسال دست‌کم یکبار دیگر از ۲۷ اردیبهشت تا چهارم تیر در اعتصاب بوده‌اند.

گزارش شده است که هفته گذشته و "با شکایت کارفرما" حکم بازداشت تعدادی از کارگران معترض صادر شده و پلیس دو نفر از آنها را بازداشت کرده است، اما ۱۶ نفر دیگر، بعد از آن که از صدور حکم بازداشت خود باخبر شدند، به معدن پناه بردند و ماموران پلیس هم در پی آنها راهی معدن شدند.

براساس گزارش‌ها، کارگران معدن سنگ‌آهن بافق در اعتراض به این بازداشت‌ها از سه‌شنبه شب دست کار کشیده‌اند و خواهان آزادی همکارانشان شده‌اند.