صفحه ویژه: بحران غزه

مهم‌ترین خبرها

گزارش و تحلیل

ترس از بازگشت احساسات یهود ستیزانه به اروپا

در جریان تظاهراتی که اخیرا در پاریس علیه عملیات اسرائیل در غزه برگزار شد، گروهی به یک کنیسه حمله کردند و شعار "یهودیان را به اتاق های گاز ببرید" شنیده شد.

جنگ بر سر غزه، بدون یک قطره خون

هشت دهه پیش، وقتی جنگ جهانی دوم هنوز شروع نشده بود، جنگی بین انگلستان از یک طرف و آلمان و ایتالیا از طرف دیگر درگرفت که از آن با نام «جنگ رادیو» یاد می‌کنند.

در نبرد سایبری حماس و اسرائیل چه کسی برنده می‌شود؟

تازه ترین موج درگیری‌ها میان اسرائیل و پیکارجویان در نوار غزه باعث از سر گرفته شدن نبرد شدیدی در شبکه های اجتماعی شده که پیش از این در حمله اسرائیل به این منطقه، در "عملیات ستون دفاع"، در نوامبر سال ۲۰۱۲ دیده شده بود.

مشاهدات خبرنگاران بی‌بی‌سی از تحولات اخیر در نوار غزه

گزارش‌های رسیده از نوار غزه حاکی از ادامه حملات هوایی اسرائیل و موشک‌پرانی گروه‌های فلسطینی به داخل خاک اسرائیل است. در اینجا بخشی از مشاهدات خبرنگاران بی‌بی‌سی از تحولات اخیر در نوار غزه را می خوانید.

زندگی در نوار غزه

جمعیت نوار غزه ۱.۷ میلیون نفر است. نوار غزه که ۴۰ کیلومتر طول و ۱۰ کیلومتر عرض دارد، در کنار دریای مدیترانه است و با مصر و اسرائیل هم‌مرز است.

جنگ غزه: دختری بعد مرگ مادر به دنیا آمد

دختری که دیروز در بیمارستانی در غزه به دنیا آمد، کم‌سن‌ترین قربانی درگیری خونین ۱۹ روز گذشته است که جان به در برده است.

حماس و توان ضربه زدن به اسرائیل

ازسال ۲۰۰۵ و زمانی که اسرائیل بالاخره تصمیم گرفت از نوار غزه خارج شود و شهرک های یهودی نشین را در آنجا جمع کند، هر چند وقت یکبار درگیری بین اسرائیل و فلسطینی های ساکن غزه به یک درگیری تمام عیار تبدیل شده است.

ساکنان غزه و اسرائیل: نمی‌خواهیم غیرنظامیان کشته شوند

ارتش اسرائیل با حمله زمینی به نوار غزه، تهاجم چهارده روزه خود را شدت و وسعت بیشتری بخشیده است، اما نظر ساکنان غزه و اسرائیل درباره اوضاع منطقه چیست؟

گفت‌وگوی اختصاصی با وزیر اطلاعات اسرائیل

یووال استاینیتز، وزیر اطلاعات اسرائیل در گفت و گو با تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی گفت که مسئولیت کشته شدن غیرنظامیان فلسطینی در غزه را متوجه حماس می داند.