صفحه ویژه: بحران پناهجویان

مهم‌ترین خبرها

گزارش، تحلیل

مهاجر؛ کلمه در مقام سرپوش

امروز پدیده‌ای انسانی و بی‌سابقه از زمان جنگ جهانی دوم همه را به تکاپو انداخته‌است. به‌طور خاص، اروپا همین حالا خود را پیشاروی یک بحران می‌بیند. در بسیاری از رسانه‌ها و نیز در گفتار رسمی بسیاری از سیاستمداران، از ترکیب "بحران مهاجران" استفاده می کنند.

چرا کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به جنگ‌زدگان سوری پناه نمی‌دهند

با وجود درخواست‌های بین‌المللی، کشورهای حاشیه خلیج فارس هنوز کاری برای آوارگان سوری نکرده‌اند و کمک‌های مالی به این جنگ‌زدگان بیشتر از طرف افراد خیر و نهادهای خیری این کشورها بوده است.

بحران پناهجویی و و ظیفه اخلاقی آلمان

بحران پناهجویی و و ظیفه اخلاقی آلمان

طرح قابل کلیک: با پناهندگان سوری همسفر شوید

خود را به جای یک مهاجر سوری بگذارید و تصمیم بگیرید که چگونه خود را به اروپا برسانید.

چرا آوارگان سوری به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس نمی روند؟

در حالی که بحران ناشی از سیل آوارگان سوری که تقلا می کنند وارد کشورهای اروپایی شوند تشدید یافته، این سئوال مطرح می شود که چرا آنان به کشورهای ثروتمند عرب حوزه خلیج فارس که به سوریه نزدیک تر است، پناه نمی برند؟

خشم عمومی از تصویر کودکی که غرق شد

قایقی در آب‌های ترکیه غرق شد، دست‌کم ۱۲ سوری که می‌خواستند خود را به یونان برسانند غرق شدند. اما تصویر یکی از این قربانیان، پسربچه‌ای که با صورت روی ساحل افتاده، خشم جهانیان را از هزینه انسانی بحران پناهجویان در اروپا برانگیخته است.

مهاجر، پناهنده، پناهجو؛ راهیان اروپا را چه باید خواند؟

طی چند ماه اخیر این بحث به راه افتاده که برای توصیف کسانی که در بندر کاله در فرانسه برای بالا رفتن از سیم های خاردار تقلا می کنند، یا سوار بر قایق های ماهیگیری قصد عبور از دریای مدیترانه را دارند از چه کلمه هایی باید استفاده کرد.