پرسش های متداول درباره سایت موبایل فارسی

چگونه سایت موبایل بی بی سی فارسی را برای استفاده های بعدی ذخیره کنم؟

با استفاده از Bookmark می توانید سایت های مورد علاقه خود را در فهرستی ذخیره کنید تا بتوانید در آینده از آن استفاده کنید. شما می توانید هنگامی که در حال مشاهده سایت موبایل بی بی سی فارسی هستید با استفاده از Bookmark، Add bookmark، Favourites یا گزینه های مشابه از فهرست تلفن همراه خود این وب سایت را ذخیره کنید. به این ترتیب در آینده لازم است تنها لینک بی بی سی را از فهرست Bookmarks یا Favourites انتخاب کنید تا مستقیماً به سایت موبایل بی بی سی فارسی وارد شوید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به دفترچه راهنمای تلفن همراه خود مراجعه کنید.

نشانی سایت موبایل بی بی سی فارسی چیست؟

www.bbcpersian.com/mobile

این نشانی را در فهرست Bookmark یا Favourites خود ذخیره کنید تا لازم نباشد هر بار آن را وارد کنید.

استفاده از سایت موبایل بی بی سی فارسی چقدر هزینه دارد؟

بی بی سی از شما هزینه ای برای استفاده از مطالب موبایل درخواست نمی کند. هر چند ممکن است شرکت خدمات دهنده تلفن همراه شما بر طبق حجم اطلاعاتی که در طول استفاده از اینترنت مصرف می کنید از شما هزینه ای درخواست کند. اگر مطمئن نیستید استفاده از "دیتا" چقدر برای شما هزینه دارد با شرکت خدمات دهنده تلفن همراه خود تماس بگیرید.

کم کردن هزینه:

چند روش وجود دارد تا شما هزینه استفاده از اینترنت موبایل را محدود کنید:

- مشترک یک سرویس ویژه "دیتا" شوید. بعضی شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت سرویس های ویژه ماهانه و یا روزانه برای استفاده از اینترنت ارائه می کنند که هزینه استفاده از این سرویس را مخصوصاً برای افرادی که زیاد از اینترنت بر روی تلفن همراه خود استفاده می کنند کاهش می دهد. برای اطلاعات بیشتر با شرکت خدمات دهنده تلفن همراه خود تماس بگیرید.

- استفاده از Wi-Fi. هر روز تعداد بیشتری از مدلهای تلفن همراه مجهز به Wi-Fi وارد بازار می شوند. اگر در منزل، محل کار یا محیط خارج دسترسی به اینترنت بی سیم Wi-Fi دارید و تلفن همراه شما نیز مجهز به این سیستم است، می توانید هزینه دسترسی به اینترنت خود را برای استفاده از وب سایت موبایل بی بی سی فارسی را کاهش دهید. اگر مطمئن نیستید که تلفن همراه شما مجهز به Wi-Fi است، می توانید به وب سایت شرکت تولید کننده تلفن همراه خود مراجعه کنید.

چگونه نسخه مناسب را انتخاب کنم؟

دو نسخه از سایت بی بی سی فارسی وجود دارد – نسخه موبایل و نسخه استاندارد (غیر موبایل). برای تغییر بین دو نسخه، بر روی "تنظیمات" در پایین صفحه کلیک کنید.

برای آنکه مستقیماً به نسخه استاندارد بروید می توانید بر روی لینک "سایت استاندارد" در زیر صفحه اصلی سایت موبایل بی بی سی فارسی کلیک کنید.

توجه داشته باشید که قابلیت مشاهده نسخه غیرموبایل بستگی به قابلیت های دستگاه تلفن همراه شما دارد.

هر گاه نسخه مناسب خود را انتخاب کردید، می توانید صفحه را برای مشاهده مجدد در آینده ذخیره کنید.

آیا می توانم نمایش عکسها را فعال (یا غیرفعال) کنم؟

بله، می توانید، در صورتی که بی بی سی بتواند تشخیص دهد که تلفن همراه شما قابلیت نمایش عکسها را دارد. اگر تلفن همراه شما قابلیت نمایش عکسهای سایت موبایل بی بی سی را ندارد و شما فکر کنید که باید این قابلیت را داشته باشد، لطفاً با ما تماس بگیرید و اطلاعات مربوط به تلفن همراه خود را اطلاع دهید.

چگونه با بی بی سی فارسی تماس بگیرم؟

ما از هر گونه اظهار نظر در باره خدمات موبایل خود استقبال می کنیم. هر چند توجه داشته باشید که ما نمی توانیم به تمامی نظرهای ارسال شده پاسخ دهیم.

شما می توانید نظرات، سوالها و یا پیشنهادهای خود را به نشانی persian@bbc.co.uk ارسال کنید.

بی بی سی چه سیاستی برای لینک دادن دنبال می کند؟

گاه ممکن است مطالب منتشر شده در سایت موبایل بی بی سی شامل لینک هایی به سایتهای خارج از بی بی سی است. ما به سایتهای خارجی در برابر دریافت پول، خدمات و یا هر صلاحدید دیگری لینک نمی دهیم. تمامی لینکهای سایت موبایل بی بی سی از لحاظ ویراستاری مرتبط به مطالب صفحه ای است که در آن قرار گرفته اند و مناسب مخاطبان آن صفحه است.

بی بی سی فارسی مسوول محتوای این سایت ها نیست، هر چند که به طور مرتب مطالب آنها بررسی می شوند تا از لحاظ ویراستاری مناسب موضوع باشند. گنجاندن لینک های خارجی لزوماً به مفهوم تأیید مطالب آنها نیست.

بی بی سی فارسی از نظرات شما در زمینه لینکهای خارجی استقبال می کند. اگر می خواهید در این زمینه نظر دهید، لطفاً با ما تماس بگیرید.

چگونه می توانم به فایل های صوتی گوش کنم یا ویدیوها را ببینم؟

برای اینکار باید گوشی موبایل شما قابلیت پخش فایل های صوتی و تصویری را داشته باشد. شما باید سیم کارت خود را نیز فعال کنید تا امکان انتقال اطلاعات از طریق GPRS یا EDGE برقرار شود.

برای اطلاعات بیشتر با اپراتور تلفن همراه خود تماس بگیرید.

چه فرمت هایی را می توانم از سایت بی بی سی دانلود کنم؟

ما از طریق سایت موبایل خود فرمت های 3gp، mp4 و mp3 را ارائه می دهیم.

دیدن و شنیدن فایل های صوتی و تصویری چقدر هزینه دارد؟

بی بی سی هزینه ای بابت این خدمات از شما مطالبه نمی کند، اپراتور تلفن همراه شما ممکن است برای میزان دیتایی که شما استفاده می کنید مبلغی از شما دریافت کند. اگر در مورد هزینه ها احتمالی مطمئن نیستید، با اپراتور شبکه خود تماس بگیرد.

بی بی سی مسئول هزینه های احتمالی تلفن موبایل که به دلیل تماشای فایل های صوتی و تصویری در سایت بی بی سی به شما وارد می شود، نیست.

چگونه می توانم هزینه های استفاده از فایل های صدا و ویدیو را محدود کنم؟

برای کاهش هزینه دانلود ویدیو چندین راه وجود دارد:

با رایانه خود از سایت کامل ما استفاده کنید و ویدیوها را از آن طریق تماشا کنید.

در مورد تلفن همراه، می توانید از بسته های ماهانه یا روزانه با هزینه ثابت که امکان ارتباط اینترنتی تا سقف خاصی از دیتا را فراهم می کنند، استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با اپراتور شبکه خود تماس بگیرید.

از استفاده WI-FI کنید. بیشتر تلفن های همراه امروز با امکان وای فای عرضه می شوند. اگر از اینترنت بی سیم منزل یا یک مکان عمومی دیگر استفاده کنید، می توانید هزینه استفاده از فایل های صوتی و تصویری سایت ما را کاهش دهید. اگر مطمئن نیستید که تلفن شما امکان استفاده از وای فای دارد یا نه، با شرکت سازنده تلفن همراه خود تماس بگیرید.

از بلوتوث استفاده کنید. بعضی از کلیپ های ویدیویی سایت موبایل بی بی سی را می توان از طریق بلوتوث از یک گوشی به گوشی دیگر فرستاد. می توانید با این شیوه فایل های صوتی و تصویری را با دوستان خود به اشتراک گذارید.

دانلود فایل ها چقدر طول می کشد؟

این موضوع بستگی به سرعت اینترنت شما دارد. به طور کلی، از طریق ارتباط 3G، باید در یکی دو دقیقه فایل ها دانلود شوند. سرعت دانلود از طریق وای فای بیشتر است. دانلود کلیپ های طولانی تر بیشتر طول می کشد.

امکان بالابردن کیفیت صدا هست؟

بعضی از تلفن های همراه بلندگوهایی دارند که صدا را با کیفیت پایینتر پخش می کنند. برای شنیدن صدای بهتر از هدفون استفاده کنید.

مطالب مرتبط