لینک به اخبار سایت های دیگر

خوانندگان وبسایت بی بی سی می گویند یکی از نکات مثبت سایت بی بی سی لینک دادن به وبسایت های دیگر است.
این لینک ها امکان دسترسی به جزئیات بیشتر درباره اخبار، مقایسه منابع خبری و همچنین خواندن خبر با یک دیدگاه متفاوت را به بینندگان سایت می دهد.
ولی سئوال اینجاست که با توجه به تعداد بسیار زیاد منابع خبری و سرعت به روز شدن مطالب، ما چگونه سا یت های خبری را برای لینک دادن انتخاب می کنیم؟

فرایند کار

سیستمی که ما از آن استفاده می کنیم - به نام نیوزتراکر - با استفاده از جستجوی وب محتوای مرتبط با اخبار موجود در سایت بی بی سی را از منابع خبری دیگر می یابد، صفحات خبری جستجوگرهای اینترنتی مانند گوگل نیوز و یاهونیوز هم با استفاده از سیستمی مشابه در متون جستجو کرده و مطالب مشابه را در یک گروه قرار می دهند.
سایت بی بی سی از شرکت "Moreover Technologies" نتیجه این جستجوها را دریافت می کند. این شرکت به دیگر موسسات هم خدماتی مشابه ارائه می کند.
سیستم مورد استفاده ما اخبار را از سایت های دیگر می گیرد و متن آن را با متن خبر موجود در سایت بی بی سی مقایسه می کند و بدین ترتیب ما می توانیم در داخل خبرهای خودمان لینک هایی به اخبار مشابه سایت های دیگر بدهیم.
به دلیل آنکه ما این مقایسه را به طور مرتب انجام می دهیم، اخبار موجود در سایت ما حاوی لینک هایی به تازه ترین اخبار مشابه در سایت های دیگر است.
چگونه تصمیم می گیرید به چه خبری و در چه سایتی لینک بدهید؟

سیستم نیوزتراکر خودکار است. بی بی سی نتایج جستجو را سانسور نمی کند و تغییر نمی دهد. ولی به دلیل به دلیل آنکه تعداد بسیار زیادی سایت ممکن است خبر مشابهی را ارائه دهند، بی بی سی قواعدی (الگوریتم هایی) را تعریف کرده که در تعیین اینکه به کدام سایت لینک بدهیم و تریتب ظاهر شدن لینک ها چه باشد، به ما کمک می کند.

امیدواریم که این خدمات ما برای شما مفید واقع شود. ما همواره در تلاشیم که آن را بهتر کنیم، اگر انتقاد یا پیشنهادی در این زمینه دارید لطفا از طریق پنجره زیر با ما در میان بگذارید.

تماس با ما

* بخش های ستاره دار باید پر شوند

(حداکثر حروف مجاز: 500 حرف)

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.