مقررات ارسال متن و فایل به بی‌بی‌سی

به روز شده:  10:09 گرينويچ - چهارشنبه 08 اوت 2012 - 18 مرداد 1391

با ارائه هر گونه متن، تصویر، طرح، ویدیو یا صدا به بی بی سی شما موافقت می کنید که حق استفاده از آن را به صورت مجانی به بی بی سی بدهید و بی بی سی به هر صورتی که بخواهد (از جمله با تغییر و تنظیم آن به دلایل عملیاتی و سردبیری) آن را استفاده کند، همچنین در رسانه های سرتاسر جهان (از جمله استفاده در سایت بی بی سی که مخاطبان جهانی آن را می بینند) از آن استفاده کند. در شرایط خاصی، بی بی سی ممکن است محتوای ارائه شده توسط شما را با نهادهای ثالث مورد اعتماد به اشتراک بگذارد.

• حق نشر در محتوای ارائه شده توسط شما، نزد شما باقی می ماند و این اجازه انحصاری نیست بنا بر این شما می توانید همچنان از محتوایی که به بی بی سی فرستاده اید، به هر صورتی که بخواهید استفاده کنید از جمله اینکه به دیگران اجازه دهید آن را استفاده کنند.

• به منظور اینکه بی بی سی بتواند از محتوای ارسالی شما استفاده کند، شما تایید می کنید که آنچه به بی بی سی می فرستید، کار خود شماست، افتراآمیز نیست و قوانین بریتانیا را نقض نمی کند. همچنین تایید می کنید که شما حق دارید اجازه استفاده از آن را به صورتی که در بالا آمده به بی بی سی بدهید و شما رضایت افرادی را که در کار ارسالی شما ممکن است مورد شناسایی قرار گیرند یا موافقت پدر و مادر یا ولی آنها را (در صورتی که زیر ۱۶ سال دارند) جلب کرده اید.

• ما معمولا نام شما را همراه موردی که ارسال کرده اید می آوریم مگر آنکه شما نخواهید نامتان ذکر شود. ولی به دلایل عملیاتی و فنی، گاهی این امر میسر نیست. بی بی سی ممکن است به دلایل اداری یا تایید برخی موارد، یا در زمینه پروژه های خاص با شما تماس بگیرد. برای اطلاع از کلیه مواردی که ممکن است ما با شما تماس بگیریم لطفا به بخش "سیاست بی بی سی در زمینه حفظ حریم شخصی مراجعه کنید.

• لطفا هنگام تهیه مطلب، عکس، یا فیلم و صدا (که می خواهید برای بی بی سی ارسال کنید) خود را به خطر نیاندازید، از خطرات دوری گزینید و قوانین را نیز زیر پا نگذارید.

• اگر نمی خواهید اجازه ای را که در بالا به آن اشاره شده، واگذار کنید، لطفا فایل خود را برای بی بی سی نفرستید یا آن را با بی بی سی فارسی به اشتراک نگذارید.

• در مورد مواردی که به اخبار مربوط می شود، لطفا توجه کنید که موارد ارسالی شما ممکن است با شرکای رسانه ای بی بی سی در کشورهای مختلف به اشتراک گذاشته شود. منظور از شرکا، رسانه های معتبر خارجی هستند که در کار شما تغییر و تبدیلی ایجاد نخواهند نکرد. موارد ارسالی شما همچنین ممکن است با رسانه های بریتانیایی یا مطبوعات به اشتراک گذارده شود.

• اگر پرسشی درباره ارائه محتوا برای سایت بی بی سی دارید، لطفا بخش پرسش های متداول را نیز ببینید.

• برای شرکت در بعضی از بخش های سایت فارسی بی بی سی مانند بحث ها، ممکن است ثبت نام لازم باشد. در این موارد هر گونه اطلاعات شخصی که در سایت فارسی بی بی سی وارد می کنید، طبق سیاست بی بی سی در زمینه حفظ حریم شخصی، جمع آوری، نگهداری و استفاده خواهد شد.

مقررات انجمن ها

• وقتی در انجمن های آنلاین سایت بی بی سی فارسی شرکت می کنید، با شرایط مرتبط که در زیر می آید، باید با شرایط زیر موافق باشید:

۱. درباره اظهارنظرهای شما:

- اظهارنظرها باید مودبانه و با زبان مناسب نوشته شود.

نظرها اخلالگرانه، توهین آمیز و برخورنده نباشد.اظهارنظرها باید سازنده با لحنی مناسب نوشته شود، نه با نیت بد یا برای آزردن دیگران.

نظرات نباید شامل موردی غیرقانونی یا اعتراض برانگیز باشد: موارد غیرقانونی، آزاردهنده، افتراآمیز، توهین آمیز، تهدیدآمیز، مخرب، مستهجن، ضددین، شامل اشارات جنسی، نژادپرستانه یا به هر صورت اعتراض برانگیز قابل قبول نیست.

- شکیبا باشید: کاربران از سنین مختلف با توانایی های گوناگون ممکن است در انجمن های سایت بی بی سی شرکت جویند.

- ارسال اسپم (هرزنامه) یا موارد غیرمتبط با موضوع بحث ممنوع است: ما نمی توانیم نظرهای یکسان یا شبیه هم را که به دفعات ارسال شده باشد را بپذیریم. لطفا نظر خود را برای یک موضوع بحث یک بار ارسال کنید.

- تبلیغات یا ارسال آگهی ممنوع است.

- لطفا نظرات خود را به خط و زبان فارسی بنویسید.

- جعل هویت ممنوع است. لطفا خودتان را به عنوان شخصی دیگر معرفی نکنید. اگر نمی خواهید نام کاملتان درج شود، تنها از اسم کوچک استفاده کنید ولی نام اشخاص دیگر را استفاده نکنید.

- نام کاربری شما نیز نباید شامل کلمات نامناسب (بی ادبانه یا توهین آمیز) باشد.

- لطفا نشانی اینترنتی (یو آر ال) در نظرات خود نیاورید.

- سوء استفاده از صندوق شکایات قابول قبول نیست. اگر فردی از این امکان به نحو شایسته استفاده نکند، بی بی سی ممکن است اقدام به لغو حساب او کند.

۲. حساب شما در بی بی سی

اگر فردی به منظور اخلال در بحث های وبسایت یا آزاد سایر شرکت کنندگان در بحث اقدام به ایجاد حساب های متعدد بکند، ممکن است همه حساب او لغو شوند.
اگر در سایت بی بی سی ثبت نام می کنید، باید یک ایمیل معتبر وارد کنید که از آن به طور مرتب استفاده می کنید، چرا که ایمیل هایی به آن ارسال خواهد شد. حساب هایی که با ایمیل های اشخاس دیگر یا با ایمیلی های موقتی باز می شود، ممکن است بدون اخطار قبلی، لغو شوند.

بی بی سی این حق را برای خود قائل است که حساب کاربرانی را که به خاطر داشتن چند حساب، از سایت های پراکسی استفاده می کنند ببندد. همچنین هنگامی که فردی که در بریتانیا نیست خود را به عنوان کاربری بریتانیایی جا بزند یا به هر صورت در ارائه خدمات ما، ایجاد اخلال کند.

۳. امنیت:

توصیه می کنیم که اطلاعات شخصی درباره خود یا هر کسی دیگر را در انجمن های بی بی سی فاش نکنید.

۴. شرایط حقوقی:

نباید موارد افترا آمیز یا غیرقانونی در انجمن های سایت فارسی بی بی سی بگذارید. این موارد می تواند شامل متن، گرافیک، ویدیو، برنامه یا صدا باشد.

ارسال مطلب، عکس ، صدا یا تصویر برای انجمن های سایت فارسی بی بی سی به قصد انجام یک عمل غیرقانونی یا تبلیغ برای چنین عملی، اکیدا ممنوع است.

شما موافقت می کنید که در انجمن های سایت فارسی بی بی سی تنها مواردی را که کار اصلی خودتان است به اشتراک بگذارید یا بفرستید. شما نباید حقوق بی بی سی یا نهادهای ثالث را نقض کنید یا اینکه مرتکب سرقت ادبی شوید. این حقوق شامل، حق نشر، نشانه های تجاری، رموز تجاری، حریم خصوصی، تبلیغات یا حقوق شخصی یا مالکیتی می شود.

۵. اگر زیر شانزده سال سن دارید:

لطفا از پدر و مادر یا ولی خود پیش از شرکت در انجمن های سایت فارسی بی بی سی اجازه بگیرد.

- هرگز اطلاعات شخصی خود یا دیگران را (مثلا مدرسه، شماره تلفن، نام کاملتان، نشانی منزل یا ایمیل) ذکر نکنید.

۶. در صورت نقض شدن این مقررات توسط شما:

هنگام شرکت در انجمن های سایت فارسی بی بی سی در صورت نقض این مقررات (یا مقررات دیگر مربوطه)، ممکن است ایمیلی از ما ردیافت کنید مبنی بر اینکه چرا نظر شما رد یا ویرایش شده است. این ایمیل شامل هشداری است که ادامه نقض قوانین منجر به لغو حساب شما خواهد شد.

این اقدام ممکن است شامل تعلیق موقت یا دائم شما از شرکت در انجمن های سایت فارسی بی بی سی باشد.

اگر شما موارد توهین آمیز یا نامناسب را برای سایت فارسی بی بی سی بفرستید یا در انجمن های سایت فارسی بی بی سی به اشتراک بگذارید، و یا در سرویس های سایت فارسی بی بی سی ایجاد اخلال کنید و بی بی سی این اقدامات را جدی در نظر بگیرد یا اینکه این اقدامات تکرار شود، بی بی سی ممکن است از اطلاعات موجود درباره شما استفاده کند تا اقدامات گفته شده را متوقف سازد. این امر شامل مطلع ساختن نهادهای ثالث مانند کارفرمای شما، مدرسه یا شرکتی است که شما از آنجا ایمیل گرفته اید.

بی بی سی حق خود می داند تا هر گونه مورد فرستاده شده را حذف کند یا برای بستن حساب خاصی اقدام نماید.

محدودیت مسئولیت بی بی سی

• اکثر محتوایی که در انجمن های بی بی سی چاپ می شود توسط مردم فرستاده شده است. اظهارنظرهایی که در این انجمن ها ابراز می شود متعلق به مردم است. نه بی بی سی یا بی بی سی ورلدواید. اگر غیر این باشد به روشنی گفته خواهد شد. نه بی بی سی و نه بی بی سی ورلدواید مسئولیتی در قبال محتوایی که توسط مخاطبان در انجمن های سایت فارسی بی بی سی یا هر سایت دیگر قابل دسترسی از طریق بی بی سی نصب می شود، ندارند. هر لینکی به سایت های دیگر از بی بی سی نشانه تایید محتوای آن توسط ما نیست و استفاده از آن سایت ها با مسئولیت خود شما خواهد بود.

• محتوای سایت فارسی بی بی سی از جمله اطلاعات موجود در آن، اسامی، عکس ها، لوگوها و نمادهای مربوط به بی بی سی یا بی بی سی ورلدواید، محصولات و خدمات آنها (یا نهادهای ثالث) در شکل موجود و به همان صورتی که هست، عرضه می شود. تا جایی که قانون اجازه می دهد، بی بی سی هیچ تضمین یا قولی را (که در قانون به صورت روشن یا تلویحی ذکر شده) نمی پذیرد، ازجمله تضمین های تلویحی در مورد (برخورداری از) کیفیت رضایتبخش، مناسب بودن برای یک منظور خاص، نقض نکردن حقوق چاپ و نشر، هماهنگ بودن، امنیت و صحت.

بی بی سی نمی تواند به موقع بودن، کامل بودن یا عملکرد وبسایت یا محتوای آن را تضمین کند. در حالی که ما تلاش خود را برای صحیح بودن محتوا در هنگام چاپ انجام می دهید، مسئولیتی را در مورد اشتباهات احتمالی، حدف شدن یا غلظ های موجود در وبسایت پذیرفته نمی شود.

• هیچ یک از موارد مندرج در قسمت "شرایط" مسئولیت بی بی سی را در قبال مرگ یا آسیب های شخصی هنگامی که اثبات شود به دلیل قصور بی بی سی بوده، محدود یا حذف نمی کند. با توجه به جمله قبلی، بی بی سی یا بی بی سی ورلدواید مسئول زیان ها و خسارت های زیر نخواهند بود (فرقی نمی کند این خسارت ها یا زیان ها پیش بینی شده، قابل پیش بینی، شناخته شده و غیره باشد): الف. از دست رفتن اطلاعات، ب. از دست رفتن درآمد یا سود مورد انتظار، پ. از دست رفتن کسب و کار، ت. از دست رفتن فرصت ها، ث. از دست رفتن حسن نیت یا آسیب دیدن حسن شهرت و آبرو، ج. زیان هایی که متوجه نهادهای ثالث می شود، چ. هر خسارتی- صرفنظر از شکل و حالت آن - که در نتیجه استفاده از سایت فارسی بی بی سی روی دهد، چه غیرمستقیم، چه به صورت پیامدی یا غیرمستقیم، چه به صورت خاص.

• بی بی سی و بی بی سی ورلدواید، تضمین نمی کنند که عملکرد سایت فارسی بی بی سی به صورت مداوم یا بدور از خطا باشد، یا اینکه همه اشکالات برطرف شود یا اینکه سایت فارسی بی بی سی یا کامپیوتر سرویس دهنده (سرور) بدور از ویروس و اشکال باشد. این مسئولیت شماست که اقدامات لازم مانند ویروس یابی را انجام دهید تا نسبت به دقت اطلاعات داده شده و گرفته شده مطمئن شوید.

اظهارنظرها چگونه ویرایش می شود؟

نظرات ارسال شده به بی بی سی به سه روش ویرایش می شود:

به عنوان یک سازمان خبری، ما درباره مسائل متفاوتی گزارش ارائه می کنیم و بسیاری از این گزارش ها انگیزه ایجاد مباحث متعددی برای خوانندگان می شوند. ما دارای طیف گوناگونی از مخاطب هستیم و وظیفه داریم در تولیدات خود بی طرف و منصف باشیم.

ما مشتاقیم گفتگوهای پر شور و آگاهانه را ترغیب کنیم اما در عین حال فکر می کنیم بعضی از موضوعات بحث میزان بالاتری از مراقبت را از سوی دست اندرکاران سایت لازم دارند. به این دلیل است که ما sسه روش زیر را برای انتشار اظهارنظرهای کاربران اتخاذ کرده ایم:

١-ویرایش قبل از انتشار (Pre-Moderation): این روش به عنوان ویرایش پیش از انتشار نیز شناخته شده. هر نظری که برای بحثی با ویرایش کامل ارسال شود باید پیش از انتشار روی وبسایت، توسط یکی از دست اندرکاران سایت بی بی سی بررسی شود. ما سعی داریم تعداد هر چه بیشتری از نظرات را منتشر کنیم، اما متاسفانه، به دلیل حجم زیاد نظراتی که هر روز به دست ما می رسد، نمی توانیم تضمین کنیم که همه نظرات رسیده منتشر شوند.

۲. ویرایش پس از انتشار (Post-Modeation): اظهارنظرها پس از ارسال از سوی مخاطبان در سایت ظاهر می شوند و سپس مورد بررسی قرار می گیرند.

۳- ویرایش واکنشی (Reactive Moderation): در این شیوه نظرات در صورتی توسط ما بررسی می شوند که شکایتی درباره آن دریافت کنیم. هم اکنون این روش برای بحث های وبسایت مورد استفاده قرار نمی گیرد.

نوع ویرایش نظرات در بالای پنجره ارسال نظر در وبسایت درج خواهد شد.

بی بی سی نظراتی را که مقررات صفحه را رعایت نکنند حذف خواهد کرد. شما را ترغیب می کنیم که با ثبت نام کردن از همه امکانات مباحث واکنشی ما استفاده کنید.

کاربران صفحه پیوسته می توانند با استفاده از دکمه "شکایت از این نظر" در مورد هر نظری که در موضوعات وبسایت می بینند شکایت کنند.

ما می خواهیم که تعداد هر چه بیشتری از موضوعات را به صورت مباحث "واکنشی" اجرا کنیم زیرا این کار به افراد بیشتری اجازه شرکت در گفتگو را خواهد داد. اما لازم خواهد بود اجرای بعضی مباحث به صورت کاملاً فعال باقی بماند. ما امیدواریم که با گذشت زمان خوانندگان ما در اتخاذ این گونه تصمیمات اجرایی راهنمای ما باشند.

مقررات

در نوشته خود، رعایت ادب، حسن سلیقه و تناسب با موضوع را بکنید.

لطفاً:

- از اظهار نظرهای افترا آمیز خودداری کنید. اظهار نظر افترا آمیز، اظهار نظری است که به اعتبار اشخاص حقیقی و حقوقی لطمه وارد کند. اگر از چنین اظهار نظری استفاده شود، شما مسئول خسارات و هزینه های مربوطه خواهید بود.

- از تلاش برای تاثیر گذاشتن بر نظر دادگاه خودداری کنید. بدان معنا که نباید مطالبی بفرستید که در جریان دادگاههای جاری یا آتی ایجاد پیشداوری کند.

- افراد را به ارتکاب جرم تحریک نکنید. که ترغیب تنفر نژادی از آن جمله است.

- از شکستن منع وضع شده توسط دادگاه خودداری کنید. (مثلا نام بردن از بعضی افراد یا حدس و گمان درباره محل اقامت آنها در صورتی که دادگاه افشای این موارد را منع کرده باشد).

- از فرستادن مطالبی که کپی کرده اید خودداری کنید. مطالبی را که از دیگران کپی کرده اید و صاحب حقوق مولف آنها نیستید، نفرستید.

- از فرستادن مطالب: غیرقانونی، آزارنده، افترا آمیز، توهین آمیز، تهدیدآمیز، مضر، نامودبانه، ضدمذهبی و مطالب با جهتگیری جنسی یا برخورنده از نظر نژادی خودداری کنید.

- از فرستادن مطالب متعدد برای یک موضوع بحث خودداری کنید تا ما بتوانیم نظرات شمار بیشتری از مخاطلبان را منتشر کنیم. شرکت کنندگان باید تعداد مطالبی را که درباره هر بحث می فرستند در حد مسئولانه ای نگاه دارند. فرستادن مطالب متعدد توسط یک یا چند نفر ممکن است دیگر علاقمندان را از نظر دادن منصرف کند.

هرچند که بعید است زیرپا گذاشتن یکی از مقررات زیر شما را به دادگاه بکشاند، با این حال این مقررات برای ایمنی خود شما و دیگران و پرهیز از آزردن افراد، مهم است. زیر پا گذاشتن این مقررات ممکن است موجب تعلیق عضویت شما شود.

- دشنام ندهید. افرادی از سنین مختلف سایت بی بی سی را می خوانند یا برای آن مطلب می نویسند. لطفا از به کار بردن الفاظ زشت و ناسزا که ممکن است دیگران را بیازارد خودداری کنید.

- از فرستادن پیامهای مزاحمت آمیز و ارسال سیل آسای پیامها خودداری کنید. یک پیام را دوبار نفرستید و از ارسال پیامهای مشابه خودداری کنید.

- افشای اطلاعات شخصی خودتان یا هر شخص دیگری پذیرفتنی نیست. (به عنوان مثال: نشانی منزل یا محل کار یا محل تحصیل، شماره تلفن، آدرس پست الکترونیکی) این برای ایمنی خود شما و افراد دیگری است که از این خدمات استفاده می کنند.

- مطالب نامربوط ننویسید. نوشته های نامربوط ارزش بحث را پائین می آورند و بنابر این ممکن است حذف شوند.

- از تبلیغات بازرگانی، تبلیغ محصولات و خدمات و ارائه نشانی اینترنتی (یوآرال) خودداری کنید. اگر وبسایت ارزشمندی را سراغ دارید؛ لطقاً از طریق لینک "تماس با ما" به ما اطلاع دهید.

- تنها به زبان فارسی مطلب بفرستید. پیام هایی که به زبانی غیر از فارسی باشند حذف خواهند شد.

- جعل هویت ممنوع است. خود را به جای دیگری (از جمله اعضا) جا زدن پذیرفته نیست.

- از نام کاربری نامناسب استفاده نکنید (مبتذل، برخورنده و غیره) .

- سوء استفاده از سیستم شکایات ممنوع است. لطفاً از سیستم شکایات سوء استفاده نکنید. این سیستم ایجاد شده که به خوانندگان فرصت بدهد در مورد نوشته هایی که محتوای خلاف مقررات صفحه دارند، به ما اطلاع دهند. لطفاً از این سیستم برای اطلاع رسانی در مورد پیام های تکراری، خطاهای نوشتاری و غیره استفاده نکنید. عضویت کسانی که مکرراً از سیستم شکایات سوء استفاده کنند لغو خواهد شد.

حقوق مولف و قانون

حقوق مولف در مورد پیام ها، مقالات و تصاویری که ارسال می کنید در انحصار شماست. اما (با ارسال این موارد) شما همچنین موافقت کرده اید که حقوق و جواز دائم، بدون دستمزد، غیرانحصاری و قابل انتقال برای استفاده، باز تولید، تعدیل، انتشار، ترجمه، ایجاد آثار اقنباسی از راه پخش، اجرا، ارائه، و استفاده از کلیه حقوق مولف و حقوق تبلیغات را در مورد این آثار در سراسر جهان و\یا ادغام آنها در آثار دیگر از طریق هر وسیله ارتباطی که در حال حاضر شناخته شده یا در آینده ایجاد خواهد شد در تمام مدتی که حقوق موجود در چنین محتوایی وجود دارد، در مطابقت با محدودیت های حریم خصوصی موجود در سیاست های بی بی سی در مورد رعایت حریم خصوصی، به بی بی سی واگذار می کنید.

اگر نمی خواهید این حقوق را به بی بی سی واگذار کنید، پیشنهاد می کنیم از ارسال مطالب خود به این وبسایت خودداری کنید.

با ارسال مطالب خود به این وبسایت، شما همچنین گواهی می کنید که این مطالب:

• کار شما هستند و اینکه شما اجازه ارائه آنها را به بی بی سی، برای استفاده در همه موارد ذکر شده در بالا، داده اید.
• افتراآمیز نیستند
• از هیچ قانونی تخلف نمی کنند

شما همچنین قبول می کنید که متعهد به بازپرداخت کلیه مخارج حقوقی، خسارات و سایر هزینه هایی که در نتیجه تخلف شما از موارد بالا برای بی بی سی پیش آید باشید.

شما همچنین موافقت می کنید که از همه حقوق معنوی موجود در مطالب خود به منظور تسلیم آن و انتشار آن در وبسایت بی بی سی و سایر استفاده هایی که در بالا آمده چشم پوشی کنید.

شما حق ارسال هیچگونه محتوای افترا آمیز یا غیرقانونی از هر نوع که باشد را ندارید. این شامل نوشتار، طرح، ویدیو، و\یا صدا نیز می شود. ارسال یک پیام به منظور ارتکاب یا حمایت از عملی غیر قانونی نیز اکیداً ممنوع است.

شما اجازه استفاده بدون ذکر ماخذ یا تجاوز به حقوق شخص سوم را که شامل حق تالیف، علامت بازرگانی، رموز بازرگانی، حریم خصوصی، حریم شخصی، یا حقوق مالکیت می شود، ندارید.

اگر تناقضی بین این شرایط و مقررات و\یا شرایط تعیین شده درارتباط با محتوای مشخصی در جایی دیگر از این وبسایت آمده وجود دارد، شرایط اخیر حاکم خواهند بود.

درباره حریم خصوصی شما

اگر در وبسایت ما ثبت نام کنید، روند نام نویسی ما ایجاب می کند که شما نشانی پست الکترونیکی خود را در اختیار ما بگذارید، اما ما تنها برای تایید دستیابی شما به مباحث و سایر امور مربوط به خدمات اداری از آن استفاده خواهیم کرد. با این وجود، بعضی اوقات، ما با تعداد معدودی از کسانی که برای ما مطلب فرستاده اند تماس می گیریم تا در مورد تمایل آنها به شرکت در برنامه های تلویزیون یا رادیو جویا شویم. بی بی سی از قانون حفاظت از اطلاعات مصوب سال ١٩٩٨ تابعیت می کند.

اگر کمتر از ١٦ سال دارید

ما از همه گروه های سنی دعوت می کنیم که مطالب این وبسایت را بخوانند و از آن استفاده کنند، اما، به منظور حفاظت از کودکان، افراد کمتر از ١٦ سال به عضویت پذیرفته نخواهند شد. آنها می توانند نظریات خود را برای ما ارسال دارند.

مقررات انضباطی

در صورتی که شما مقررات صفحه را رعایت نکنید، در اکثر موارد روش های زیر اجرا خواهد شد. لطفاً توجه داشته باشید که بی بی سی به صلاحدید و برای خود حق باطل کردن آنی عضویت ها را محفوظ می دارد ( به عنوان مثال، درصورتی که مواردی مانند اعمال مجرمانه یا آزار شخصی کارمندان صورت گیرد):

• افراد متخلف برای اولین قانون شکنی اخطار رسمی دریافت خواهند کرد.
• بعد از دومین و سومین مورد، هر بار عضویت آنها به مدت شش ساعت مسدود خواهد شد.
• چهارمین مورد تکرار خطا موجب لغو عضویت برای همیشه می شود.

در هر یک از این موارد، یک اخطار و یا آگهی لغو عضویت، حاوی شرح ماهیت تخلف، به آدرس پست الکترونیکی که در اطلاعات مربوط به شخص آمده، فرستاده خواهد شد. بازگشت به وبسایت و ثبت عضویت دیگری در دوره ای که عضویت اولی مسدود شده، جرم دیگری محسوب می شود و موجب لغو دائمی عضویت خواهد شد.

بی بی سی حق حذف هر گونه نوشته ای را در هر زمان و به هر دلیلی برای خود محفوظ داشته، هیچگونه وظیفه ای در قبال انتشار کارهای ارسال شده ندارد.

.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.