روایت‌های شما از زندگی با سرطان

" هنوز تحت درمانم. بعد از یک عمل جراحی سنگین و یک دوره شیمی درمانی حدودا هفت ماهه حالا مشغول هورمون درمانی هستم. قرار است درمانم 5 سال دیگر هم ادامه پیدا کند. دیروز که برای ماموگرافی به همان بیمارستانی رفته بودم که مدتها در آن تحت درمان بودم به خاطر آوردم که آن روزها چقدر تلخ بودم، درد می کشیدم و نسبت به آینده بدبین بودم. به خودم نگاه کردم دیدم پستانی که از دست داده بودم را به من بازگردانده اند، دردهای شدیدی که می کشیدم جای خودشان را به دردهای معمول و روزمره ای داده اند که هر کسی ممکن است از آنها سهمی داشته باشد و تلخی ها از جانم رفته اند. حالا من هم مثل بقیه زندگی می کنم، بیش از قبل کار می کنم و گاهی حتی از یاد می برم که چه ساعت ها روزها و ماهها بر من گذشته است. زندگی برایم باز همان شد که قبل از سرطان بود؛ گاهی دشوار و گاهی آسان، گاهی تلخ و گاهی شیرین؛ مثل همه شمایی که حتی نام سرطان هم افکارتان را مشوش می کند. در روزهای درد و وحشت به خودم وعده داده بودم که "این نیز بگذرد"....گذشت."

این تجربه یکی از همکاران ما در بی بی سی است. اگر شما، نزدیکان یا عزیزانتان هم تجربه مشابهی دارید یا اگر شخصی را می شناسید که با سرطان دست و پنجه نرم می کند، تجربه ها، تصاویر و خاطرات و مشاهداتتان را از زندگی و مبارزه با سرطان برای شاهد عینی ارسال کنید.

شما می توانید مشاهدات و تصاویر خود را به بی بی سی فارسی به آدرس shoma@bbc.co.uk ایمیل کنید . همچنین می توانید عکس ها و ویدیوهای خود را از طریق فرم زیر آپلود کنید.

سایر عکس ها و ویدیوهایی که شهروند خبرنگاران برای بی بی سی فارسی فرستاده اند را می توانید در صفحه شاهد عینی مشاهده کنید.

فراموش نکنید که نام، نشانی ایمیل، و اطلاعاتی را درباره مواد ارسالی قید کنید. لطفا شما تلفن خود را نیز بگذارید تا در صورتی که سؤالی درباره فایل شما داشتیم، بتوانیم با شما تماس حاصل کنیم.

به خاطر داشته باشید که هنگام گرفتن عکس یا فیلم، خود یا دیگران را در معرض خطر قرار ندهید و قانونی را نیز زیر پا نگذارید. شرایط و مقررات ما را بخوانید.

با ارسال این فایل (ها) موافقت خود را شرایط و مقررات ما اعلام می کنید.

اگر مشکلی با ارسال فایل دارید با ایمیل زیر تماس بگیرد: shoma@bbc.co.uk

برای اطلاعات بیشتر لطفا به بخش پرسش های متداول مراجعه کنید

* (none)

  • (none)
  • (none) 200MB
  • (none) jpg, gif, png
  • (none)
  • (none) 200MB
  • (none) avi, mov, wmv, mp4, mpg, flv, 3gp, wav, mp3, wma

(none)