حاشیه‌های غیرورزشی چه تاثیری بر عملکرد تیم ملی فوتبال ایران دارد؟

حق نشر عکس Lagardère Sports

تیم ملی فوتبال ایران در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی، در بازی روز پنجشنبه، ۱۵ مهر، با نتیجه یک بر صفر ازبکستان را شکست داد و صدرنشین گروه شد. به گفته کارشناسان ایران یکی از بهترین بازی‌های خود در این دوره از مسابقات را به نمایش گذاشته است.

شما عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در بازی‌های مقدماتی جام جهانی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟پیش‌بینی می‌کنید که ایران به جام جهانی فوتبال راه پیدا خواهد کرد؟

بازی بعدی ایران در این مسابقات در مقابل کره جنوبی که قرار است روز سه شنبه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود، پر حاشیه شده است. با توجه به اینکه بازی ایران و کره جنوبی با روز نهم محرم (تاسوعا) همزمان شده است، فدراسیون فوتبال ایران از فیفا تقاضا کرده است که با توجه به حساسیت‌های مذهبی در ایران تاریخ این بازی را تغییر دهد. اما فیفا با این درخواست موافقت نکرده و همین موضوع باعث واکنش‌هایی در فضای سیاسی و مذهبی ایران شده است.

محمد یزدی رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو شورای نگهبان، گفته "برگزاری مسابقه ایران و کره جنوبی مغایر سنتهای محرم است" و از وزیر ورزش ایران خواسته جلو برگزاری آن را بگیرد. در پاسخ او، علی مطهری نایب رییس مجلس، در نامه‌ای خطاب به محمد یزدی گفته "آنچه درباره فوتبال ابراز کرده اید انسان را به یاد اقدامات کلیسای کاتولیک در قرون وسطی می‌اندازد که منجر به گریز مردم اروپا از دین شد."

نظر شما درباره برگزاری بازی فوتبال در روز تاسوعا چیست؟ فکر می‌کنید برگزاری یک مسابقه ورزشی، با سنت‌های مذهبی مغایرت دارد؟ اگر در تهران زندگی می‌کنید، آیا برای تشویق تیم ملی ایران به استادیوم آزادی می‌روید؟

به نظر شما حاشیه‌های سیاسی و مذهبی چه تاثیری بر عملکرد تیم ملی فوتبال ایران خواهد داشت؟ پیش‌بینی شما درباره نتیجه این بازی چیست؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.