مسابقه پرحاشیه شب عاشورا و عملکرد تیم ایران از نگاه شما

حق نشر عکس Getty Images

از کری خواندن تا مشتهای گره کرده، از جنجال بر سر برگزاری بازی در شب عاشورا تا پرچم ۶۵۰ متری «یا حسین» و دسته و دمام در ورزشگاه آزادی، بازی ایران و کره جنوبی روز سه شنبه نه تنها یکی از حساس‌ترین مسابقه‌های دو تیم بود بلکه به یکی از پرحاشیه‌ترین‌ها هم تبدیل شد.

اما با وجود تمام حاشیه‌ها مسابقه برگزار شد و تیم ایران با نتیجه یک بر صفر پیروز از میدان برآمد و در حال حاضر صدرنشین جدول رده‌بندی گروه اول مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در آسیاست. تماشاچیان ایرانی سیاهپوش به ورزشگاه رفتند و در کنار تشویق تیم ملی ایران، "لبیک یا حسین" هم فریاد زدند. گروه‌ها و شخصیت‌هایی که در ایران اصول‌گرا خوانده می‌شوند، نسبت به بی‌حرمتی به مقدسات شیعیان در این بازی هشدار داده و خواهان لغو بازی یا دست‌کم جلوگیری از شادمانی تماشاچیان شده بودند.

به نظر شما با توجه به اتفاقاتی که در ورزشگاه آزادی افتاد می‌توان این بازی را توهین به اعتقادات شیعیان دانست؟ عملکرد تماشاچیان، مسئولان اجرایی و رسانه‌ها را در این بازی در چنین زمان حساسی چگونه دیدید؟

در حال حاضر ایران ۱۰ امتیازی است و با توجه به این که هر دو رقیب اصلی‌اش، کره جنوبی و ازبکستان را شکست داده، بسیاری معتقدند که ایران از این ده خوان پیش روی خود چهار خوان اصلی و سخت را پشت سر گذاشته و با گرفتن هفت امتیاز از شش بازی باقیمانده روند صعود خود را تقریبا قطعی کرده است.

به نظر شما صعود ایران به مرحله بعد تا چه اندازه قطعی است؟ چالش اصلی پیش روی تیم ایران در بازی‌های آینده چه خواهد بود؟

ایران در چهار بازی گذشته توانسته دروازه خود را بسته نگه دارد. در بازی مقابل کره جنوبی نظم و انضباط تیم ایران چشمگیر بود و ایران یکی از بهترین عملکردهای تاکتیکی را داشت. شماری از کارشناسان عقیده دارند شناخت کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران، از توانایی‌های تاکتیکی بازیکنان به او این اجازه را داد تا تیم را با ترکیبی متفاوت وارد بازی‌ها کند و نتیجه بگیرد. اما از سوی دیگر عده‌ای از منتقدان عقیده دارند که او با تعطیلی چند باره لیگ فوتبال ایران به این مسابقات لطمه زده است.

شما عملکرد کی‌روش را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر شما در مورد شیوه آماده‌سازی تیم ملی چیست؟ به نظر شما در ادامه مسابقات هم نیاز به تعطیلی طولانی مدت لیگ برتر فوتبال ایران هست؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@