زمزمه‌های استعفا در کابینه روحانی، نظرات شما

حق نشر عکس MEHR

محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان ایران استعفا کرده است و رسانه‌های ایران به نقل از منابع آگاه نزدیک به کابینه روحانی از استعفای علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش و علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داده‌اند. هر چند مدیرکل مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان خبر استعفای محمود گودرزی، وزیر ورزش را تایید کرده است اما مدیر کل دفتر وزارتی این وزارتخانه گفته است که خبر استعفای آقای فانی "نادرست" است.

گفته شد درخواست استیضاح آقای فانی با چهل و پنج امضا در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده است.

در مورد محمود گودرزی بیشتر بخوانید:

به نظر شما تاثیر این استعفا بر دولت روحانی و معادلات سیاسی ایران چیست؟ چرا کابینه روحانی چند ماه مانده به پایان کار دولت دستخوش تغییر می‌شود؟

به جز خبر استعفای آقایان گودرزی و اخبار تاییدنشده استعفای جنتی و فانی که با عنوان "ترمیم و تقویت کابینه" از آن یاد شده است؛ زمزمه‌هایی از استعفای وزرای اقتصاد و صنعت و معدن هم در رسانه‌های ایران بازتاب داشته است.

هر چند هنوز استعفای علی جنتی، وزیر کنونی فرهنگ و ارشاد اسلامی مسجل نشده اما احتمال این استعفا از چندی پیش وجود داشت.

گره استعفای احتمالی وزیر ارشاد 'همین روزها' باز می‌شودوزیران ارشاد ایران؛ از وزارت تا زندان

به نظر شما دلیل همزمانی استعفاهای احتمالی یا احتمال "استعفا جمعی وزرا" در دولت آقای روحانی چیست؟ آیا همانطور که برخی می گویند در راستای ترمیم و تقویت دولت است یا به گفته برخی دیگر نشانه‌ای از فشار نهادهای موازی بر دولت؟ اگر در انتخابات پیشین به وعده‌های روحانی رای داده‌ بودید نظرتان درباره این استعفاها چیست و آیا این استعفاهای احتمالی ار در جهت تحقق این وعده ها می دانید یا خیر؟