جنتی نتوانست در وزارت ارشاد کار کند، یا نگذاشتند؟

حق نشر عکس TASNIM

روز چهارشنبه ۲۸ مهر ماه، خبر استعفای علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد ایران تائید شد. آقای جنتی در استعفای خود خطاب به حسن روحانی نوشت: "این وزارت از آغاز کار تا کنون بیش از سایر دستگاه‌های اجرایی مورد هجوم بوده و عموم فعالیت‌های آن در فضای آلوده به دروغ پراکنی، افترا و اتهامات ناروا مورد تخریب قرار گرفته است."

شما تا چه حد با این گفته آقای جنتی موافقید؟ آیا فکر می کنید این وزارت در بیش از سه سال گذشته، کارش را در سایه "دروغ پراکنی و اتهامات ناروا" انجام داده است؟

عملکرد آقای جنتی وزیر ارشاد را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

لغو پیاپی کنسرت‌های مجوزدار و مشکل در برگزاری کنسرت در شهرهایی مثل مشهد و قم جنجالی‌ترین مساله دوران وزارت علی جنتی بوده است.

به عقیده شما دست آقای جنتی برای جلوگیری از لغو کنسرت‌های مجوز دار تا چه حد باز بوده است؟ بطور کلی عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد را تا چه اندازه مستقل می‌دانید؟

علی جنتی در استعفانامه‌اش نوشته است که برخی گروههای سیاسی قصد "بدبین ساختن عالمان و متدینین" را داشته‌اند و ابراز نگرانی کرده که در چند ماه باقی مانده به پایان دولت حسن روحانی این گونه رفتارها ادامه خواهد یافت. آقای جنتی اینگونه نتیجه‌گیری کرده است که در این شرایط "قادر به ادامه خدمت" نیست.

با توجه به دلایل آقای جنتی برای استعفا، در باره تصمیم او به کناره‌گیری چه فکر می‌کنید؟ آیا کنار رفتن او چند ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری، به نفع آقای روحانی تمام خواهد شد یا به ضرر او؟

بخشی از محافظه‌کاران و روحانیون سنتی به شدت منتقد علی جنتی بوده‌اند. حدود دو ماه پیش حسن روحانی از علی جنتی انتقاد کرد و گفت او نباید در مقابل فشارها "کوتاه" بیاید.

آیا فکر می کنید آقای جنتی قربانی فشارهای وارده بر دولت حسن روحانی شده است؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.