بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس؛ نظرات شما

حق نشر عکس .

مجلس ایران به هر سه وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری رای اعتماد داد. رضا صالحی امیری برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی برای وزارت آموزش و پروزش، و مسعود سلطانی‌فر برای وزارت ورزش و جوانان معرفی شدند و در پایان نطق نمایندگان موافق و مخالف، وزیران پیشنهادی رای اعتماد گرفتند.

امروز در برنامه نوبت شما می‌پرسیم درباره نطقهای ایراد شده در مجلس و چشم‌انداز آینده این سه وزارتخانه چه فکر می‌کنید؟ با توجه به اینکه هر سه وزیر معرفی شده در گرفتن رای اعتماد از مجلس قبلی ناموفق بودند، اخذ رای اعتماد از مجلس را چگونه تعبیر می‌کنید؟ آیا می‌توان نتیجه گرفت که مجلس با دولت همسوتر شده است؟

حسن روحانی در حالی سه وزیر پیشنهادی خود را معرفی کرد که پیشتر هر سه نفر بخت خود را برای گرفتن رای اعتماد از مجلس آزموده بودند، اما موفق نشدند به وزارت برسند.

به نظر شما اولویتهای سه وزیر جدید چه باید باشند؟ آیا کنار رفتن متصدیان پیشین این سه وزارتخانه، تنها چند ماه مانده به پایان کار دولت حسن روحانی، نشانه اختلافات درون و بیرون دولت بود یا تلاشی برای امید دادن و جذب دوباره رای دهندگان در انتخابات آینده ریاست جمهوری؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.