غم و شادی در ایران؛ نظرات شما

حق نشر عکس .
Image caption .

هفته گذشته خبرگزاری ایسنا سخنانی از رییس انجمن مددکاری ایران، نایب رییس فدراسیون پزشکی ورزشی و معاون تحقیقات وزارت بهداشت منتشر کرد که گفته بودند۹۰ درصد مردم ایران ورزش منظم نمی‌کنند و ایرانی‌‌‌ها بعد از عراقی‌ها غمگین‌ترین مردم جهان هستند. با اینکه این گزارش و جایگاه ایران واکنشهای زیادی را برانگیخت و حتی جزییات و بازده زمانی و صحت و سقم آن در برخی محافل مورد تردید قرار گرفت، بر اساس گزارشها قبلا آمار مشابهی توسط موسسه نظرسنجی گالپ منتشر شده بود. مسئولان ایرانی این موسسه را به سیاه‌نمایی متهم کرده بودند.

نظر شما درباره این آمار چیست؟ آیا بر اساس مشاهدات شما مردم ایران خیلی غمگینند؟

حسن موسوی چلک رییس انجمن مددکاری در ضمن به کاهش سن روسپیگری در ایران به ده سال و آمار بالای اعتیاد هم اشاره کرده، آقای موسوی چلک شبکه‌های ماهواره‌ای را به عنوان ابزار تخریب اجتماعی معرفی کرده که بر خانواده‌ ایرانی تمرکز کرده‌اند.

شما ریشه‌های کمبود تحرک و شادی را در ایرانیان در چه می‌دانید؟ فکر می‌کنید شادی و تحرک با هم مرتبطند؟‌ آیا در جایی که شما زندگی می‌کنید امکانات تحرک و ورزش برای زن و مرد وجود د دارد؟ به نظر شما شادی و ورزش چقدر شخصی هستند و چقدر به شرایط اجتماعی و فرهنگ‌ جوامع ارتباط دارند؟

خبرگزاری ایسنا چند روز بعد از انتشار سخنان این مسئولان به دلیل انتشار این خبر عذرخواهی کرده و گفته از آنجایی که این موضوع باعث دلخوری بعضی از هموطنان و مسئولان شده عذرخواهی می‌کند.

به نظر شما نقش اطلاع‌رسانی در اینگونه موارد چیست؟ تاثیر انتشار چنین اخباری بر جامعه چیست؟