کلینتون یا ترامپ؛ کدام یک برای آمریکا و جهان بهترند ؟

حق نشر عکس Getty Images

میلیون‌ها آمریکایی منتظرند تا رای‌گیری به پایان برسد و معلوم شود چه کسی سکان اداره این کشور را در چهار سال آینده به دست خواهد گرفت. اما انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رای مردم این کشور برای همه جهان اهمیت دارد.

در هر جای دنیا که زندگی می‌کنید، فکر می‌کنید نتیجه انتخابات آمریکا چه تاثیری بر زندگی شما خواهد داشت؟

به گفته تحلیل‌گران کارزار انتخاباتی ۲۰۱۶ آمریکا چنان بر ویژگی‌های شخصی دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون متمرکز بوده که عملا جایی برای طرح برنامه‌های سیاسی نمانده است. با این حال در مناظره‌ها و دیگر مبارزات انتخاباتی بحث‌های زیادی در مورد برنامه‌های نامزدها در حوزه اقتصاد، سیاست خارجی، مهاجرت و دیگر مسائل روز آمریکا مطرح شده است.

اگر در دوره‌های قبلی نیز سیاست آمریکا را دنبال کرده‌اید، کمپین‌های مبارزات انتخابات ریاست آمریکا در این دوره را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

رئیس‌جمهور آینده آمریکا ممکن است در اجرای توافق هسته‌ای ایران با مشکل روبه‌رو شود. هیلاری کلینتون از این توافق حمایت کرده است، اما دونالد ترامپ گفته است که این توافق "یکی از بدترین قراردادهایی است توسط یک کشور در طول تاریخ امضا شده" است. هر دو نامزده گفته‌اند که در صورتی که ایران بخواهد به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند از زور استفاده خواهند کرد.

انتظار دارید رییس جمهور شدن ترامپ یا کلینتون چه تاثیری بر سیاست خارجی آمریکا نسبت به ایران داشته باشد؟ شما ترجیح می‌دهید کدام نامزد برنده شود؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.