طلای تاریخی شمشیربازی ایران در جام‌جهانی؛ نظرات شما

حق نشر عکس Getty Images

تیم ملی ایران در مسابقات جام‌جهانی شمشیربازی در اسلحه سابر تاریخ‌ساز شد و به مقام قهرمان جهان دست یافت. تیم چهارنفره ایران با هدایت پیمان فخری با کسب برتری بر آمریکا - تیم اول رنکینگ جهان - ژاپن، کره‌جنوبی و شکست دادن ایتالیا مدافع عنوان قهرمانی برای نخستین بار در یک مسابقات معتبر جهانی در رشته شمشیربازی به قهرمانی رسید.

مجتبی عابدینی انتقام ناکامی‌ تلخش در المپیک ریو را گرفت و این بار در داکار، پایتخت سنگال، مقابل هر دو رقیب المپیکی‌اش، پیروز از میدان خارج شد و با تلاش درخشان هم‌تیمی‌هایش علی پاکدامن، فرزاد باهر ارسباران و محمد رهبری، دیگر اعضای تیم‌ملی شمشیربازی سابر، تیم ملی ایران شگفتی آفرید و در جمع بزرگان شمشیربازی دنیا اول شد.

نظر شما درباره عملکرد تیم‌ملی اسلحه سابر ایران در جام‌جهانی شمشیربازی چیست؟ چه عواملی دست به دست هم داد تا ایران در رده تیمی قهرمان جهان شود؟

قهرمانی ایران در شمشیربازی جهان بازتاب داخلی گسترده‌ای داشت و از رئیس‌جمهور و رئیس مجلس، تا وزارت ورزش به تیم‌ملی، کادر فنی و دست اندرکاران پیام تبریک فرستادند.

به گفته مجتبی عابدینی، کاپیتان سابر ایران "نگاه دنیا به شمشیربازی ایران عوض شده و همه حیرت زده‌اند." اما پیمان فخری، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر می‌گوید: "تیم‌های دیگر جهان اگر بدانند که ما در چه شرایط و با چه بودجه‌ای با آن‌ها مبارزه می‌کنیم شاید باورشان نشود. اما ما توانایی های خودمان را باور کردیم".

در هفته‌ای که گذشت رقابت‌های قهرمانی کشور شمشیربازی زنان هم با حضور 59 نفر در قالب 13 تیم در اسلحه اپه برگزار شد که طی آن مهسا پوررحمتی از آذربایجان شرقی قهرمان ایران شد.

به نظر شما حضور ورزشکاران زن در رشته شمشیربازی چقدر می‌تواند به پیشرفت این رشته در ایران کمک کند؟ آیا حمایت دولت می‌تواند به رشد شمشیربازی کمک کند، یا اقبال مردم به این رشته موجب کسب امکانات بیشتر دولتی خواهد شد؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.