عملکرد سه وزیر برکنار شده کابینه افغانستان چگونه بود؟

حق نشر عکس .
Image caption ربانی،اوریا خیل، بلیغ

مجلس نمایندگان افغانستان صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه، نسرین اوریا خیل وزیر کار و امور اجتماعی و محمود بلیغ وزیر فواید عامه را استیضاح و به آنها رای عدم اعتماد داد.

در آغاز جلسه استیضاح عبدالظاهر قدیر، نایب اول مجلس نمایندگان افغانستان دلیل استیضاح این وزیران را مصرف کمتر از ۷۰ درصد بودجه، تخطی قانونی و عدم باز پرداخت پول پیش پرداخت که در نزد آنها است، عنوان کرد و گفت این وزارتخانه‌ها نتوانسته‌اند بودجه اختصاص یافته به آنها در سال ۹۴ را تا زمان مشخص هزینه کنند.

بیشتر بخوانید

دولت افغانستان هنوز در این مورد واکنش رسمی نشان نداده است اما شب گذشته محمداشرف غنی، رئیس‌جمهوری‌ افغانستان، با هیات اداری و اعضای مجلس نمایندگان دیدارکرد. او به نمایندگان گفته بود از میان صد کشوری که در دنیا مشکل مصرف بودجه دارند تنها ده تا بیست کشور نوانسته‌اند این مشکل را رفع کنند.

نظر شما درباره استیضاح این وزرا و رای عدم اعتماد به آنها چیست؟ فکر می‌کنید دلیل عدم هزینه‌کرد بودجه وزارتخانه‌ها چیست؟

عملکرد وزارت امور خارجه، وازرت کار و امور اجتماعی و وزیر فواید عامه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نقاط ضعف و قوت این وزارتخانه تا به حال چه بوده؟

انتظار شما به عنوان شهروند افغانستان از این سه وزارتخانه چیست؟ به نظر شما اولویت وزرای جدیدی که به جای این افراد سرکار می‌آیند در هر وزارتخانه چه باید باشد؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.