چرا در میان نامزدهای جایزه سال فوتبال آسیا نامی از فوتبال ایران نیست؟

حق نشر عکس Getty Images
Image caption طرفداران تیم فوتبال ایران

کنفدراسیون فوتبال آسیا، هفته گذشته فهرستی از برترین‌های سال گذشته فوتبال‌ این قاره را اعلام کرد و در این فهرست نماینده‌ای از ایران نبود.

مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران، در واکنش به این موضوع در نامه‌ای به کنفدراسیون آسیا نوشت که از آنجایی که ایران در هیچ موردی نامزد جایزه سال فوتبال نشده، در این شرکت نمی‌کند.

اما در مقابل کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز در نامه ای به فدراسیون ایران تاکید کرد که هنوز نامزدهای چهار بخش جوایز سالیانه اعلام نشده است.

فوتبال ایران در یک سال گذشته موفقیت‌های زیادی در قاره آسیا و جهان کسب کرده؛ مدال برنز ایران در جام جهانی فوتسال٬ قضاوت داوران ایرانی در فینال المپیک ریو٬ صعود تیم بزرگسالان ایران در رده‌بندی جهانی٬ قهرمانی تیم‌های فوتسال زنان و مردان در آسیا در دو سال گذشته و صعود به جام‌‌‌های جهانی زیر ۱۷ سال و زیر ۲۰ سال با همه این‌ها نام ایران تاکنون در بین نامزدهای جایزه سال نبوده‌است.

گروهی از دست‌اندکاران و کارشناسان فوتبال از جمله کارلوس کی‌روش معتقدند که مدیریت ناکارآمد برخی از مدیران فدارسیون فوتبال ایران باعث رابطه نه چندان خوب کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون فوتبال ایران شده‌است. و این همین باعث کم لطفی این کنفدراسیون به فوتبال ایران شده‌است.

آقای کی‌روش از جمله به بازی ایران و سوریه در مقدماتی جام جهانی روسیه که در زمین ناهموار و گلی مالزی انجام شد اشاره کرده و گفته بود: ما یک نایب رئیس فدراسیون داریم (علی کفاشیان) که در کنفدراسیون فوتبال آسیا سمت دارد. باید از او پرسید که چرا کنفدراسیون در این شرایط بازی را برگزار کرده‌است.

به نظر شما چرا ایران در مجامع ورزشی مانند کنفدراسیون فوتبال آسیا از نفوذ کافی برخودار نیست؟

در شرایط کنونی بهترین واکنش فدراسیون فوتبال ایران در قبال کنفدراسیون فوتبال آسیا چه می تواند باشد؟

اگر شما به جای کنفدراسیون فوتبال آسیا بودید چه کسانی از ایران را برای کسب جوایز سالیانه نامزد می‌کردید؟

کنفدراسیون فوتبال آسیا معتقد است در انتخاب بهترین‌ها با کارشناسان و متخصصان فوتبال مشورت کرده، نظر شما چیست؟

به نظر شما اقدامات ایران، مثلا برگزاری مراسم عزداری در بازی ایران و کره و یا درگیری با بازیکنان قطر در مقدماتی جام جهانی روسیه چقدر در منزوی شدن فوتبال ایران تاثیر داشته است؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.