برخورد با بسکتبالیست‌های زن ایران که با هزینه شخصی به مسابقه بین‌المللی رفتند

حق نشر عکس Jam-e Jam

ماه گذشته تیم سه نفره بسکتبال زنان ایران با شرکت در یک تورنمنت نیمه رسمی در ترکمنستان خبرساز شد. به دلیل مخالفت‌های فدراسیون جهانی بسکتبال با حضور زنان باحجاب در رقابت‌های بین المللی، تیم ملی بسکتال زنان ایران چندی سالی است که از حضور در مسابقات محروم است، اما تلاشهای شخصی برخی از بسکتبالیستهای با سابقه به نتیجه رسید و این بازیکنان موفق شدند با هزینه شخصی راهی رقابت هایی بین المللی شوند و رتبه ششم را کسب کنند.

مسئولان فدراسیون بسکتبال ایران از این اقدام بازیکنان باخبر نبودند؛ اما فدراسیون بسکتبال از این کار تیم بانوان حمایت نکرد و گفت با آنها برخورد می‌کند.

نظر شما درباره رفتار تیم بسکتبال بانوان چیست؟ با توجه به اینکه فدراسیون بسکتبال در این سال‌ها حتی یک مسابقه هم نتوانسته برای تیم ملی زنان برگزار کند، فکر می‌کنید تیم ملی باید چه می‌کرد؟

رئیس فدراسیون بسکتبال پس از جلسه با مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش، زنان بسکتبالیست را به کمیته انضباطی "برای بازپرسی" فراخواند، اما وزارت ورزش می‌گوید این احضار دلیل دیگری داشته است. مازیار ناظمی، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش گفته نظر آقای سلطانی فر حمایت گسترده از ورزش بانوان است و رئیس‌جمهور هم در دیدار با وزیر ورزش و مدیران ورزشی، خواستار رعایت عدالت برای ورزش زنان و مردان شده است.

شما عملکرد فدراسیون در برابر تیم ملی بسکتبال زنان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به نظر شما علت این تناقض بین مواضع فدراسیون و وزارت ورزش چیست؟

رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی چه نقشی در حمایت از ورزش زنان دارند؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.