افزایش قیمت دلار، چه تاثیری بر کار و زندگی شما دارد؟

حق نشر عکس AP

این هفته قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد ایران از چهار هزار تومان فراتر رفت.

روز پنجشنبه و در پایان هفته کاری در ایران، قیمت فروش دلار در بازار غیررسمی، 4 هزار و 10 تومان بود. ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران، به نقل از یک مقام بانک مرکزی این کشور گزارش داده که تقاضای بالا در بازار ارز سبب افزایش قیمت دلار شده است. مدیر اداره صادرات بانک مرکزی به ایرنا گفته با آغاز سال نو میلادی، قیمت دلار پایین خواهد رفت.

چقدر فراز و فرود ارزش پول ملی ایران در برابر ارزهای خارجی را دنبال می‌کنید؟ اگر کار و تجارت مرتبط با ارز دارید، سفر خارجی می‌کنید یا در خارج کشور درس می‌خوانید، قیمت دلار چه اهمیتی برایتان دارد و افزایش آن، چه تاثیری بر زندگی و کار شما می گذارد؟

برخی ناظران گفته‌اند ابهام درباره سیاست دولت آینده آمریکا در قبال ایران و توافق هسته‌ای، در پی انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری و همچنین طرح مبارزه با پولشویی و کنترل ارز در ایران، در گران شدن دلار مؤثر بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بعضی از صرافی‌ها گفته اند عرضه محدود دلار از طرف بانک مرکزی و افزایش تقاضا باعث شده دلار گران تر شود.

شما فکر می‌کنید دلیل افزایش قیمت دلار چیست؟ فکر می‌کنید در سال جدید میلادی، وضعیت پول ملی ایران بهبود خواهد یافت، یا ممکن است ارزش خودش را بیشتر از دست بدهد؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.