پرسپولیس اول، تراکتورسازی دوم، استقلال هفتم؛ نیم فصل لیگ برتر ایران چطور بود؟

حق نشر عکس FARS

در پایان نیم فصل لیگ برتر فوتبال ایران، پرسپولیس تهران با ۳۲ امتیاز، قهرمان نیم فصل شد تا با روحیه‌ای مضاعف به دنبال شروع نیم فصل دوم باشد.

صرف نظر از برترى فنى پرسپولیس که موجب شده این تیم قهرمان نیم فصل لیگ برتر فوتبال ایران شود، همبستگى تیمى نیز یکى از عوامل اصلى موفقیت‌هاى این تیم عنوان می‌شود.

به نظر شما دلایل اصلى موفقیت پرسپولیس و قهرمانى این تیم در نیم فصل چیست؟

در فروردین پارسال، زمانی که برانکو ایوانکوویچ، هدایت قرمزپوشان پایتخت را به عهده گرفت و چهاردهمین مربی خارجی پرسپولیس شد، این تیم در رده نهم جدول لیگ برتر فوتبال ایران قرار داشت.

درباره عملکرد برانکو چه فکر می‌کنید؟ فکر می‌کنید بدون او، پرسپولیس اکنون در چه وضعیتی قرار داشت؟

تراکتورسازی تبریز با یک بُرد کمتر از پرسپولیس و با ۳۰ امتیاز، نایب قهرمان نیم فصل لیگ برتر شد. امیر قلعه نوعی که دو سال است مربی تیم تراکتورسازی است، پرافتخار‌ترین مربی در لیگ ایران که فصل گذشته با این تیم در لیگ برتر به مقام چهارم رسید در این فصل به قهرمانی می‌اندیشد.

ارزیابی شما از عملکرد امیرقلعه نوعی و تیمش، تراکتورسازی تبریز چیست؟ فکر می‌کنید او که در آخرین حضورش در استقلال تهران تجربه موفقی نداشت، بتواند تبریزی‌ها را به قهرمانی ایران برساند؟

پس از حذف از جام حذفی، در لیگ برتر هم استقلال وضعیت خوبی نداشت. آبی‌پوشان تهران در جایگاه هفتم جدول ایستادند و به همراه دو تیم فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان، ۲۲ امتیازی شدند.

درباره عملکرد ضعیف استقلال تهران و مربی‌اش، علیرضا منصوریان چه فکر می‌کنید؟ آیا امیدی هست که این تیم پرطرفدار، در نیم فصل دوم، عملکرد قابل توجهی داشته باشد؟