قطع یارانه نقدی ۳ میلیون نفر؛ نظرات شما

حق نشر عکس None

در اوایل این هفته علی ربیعی، وزیر کار و رفاه اجتماعی، اعلام کرد که روند قطع پرداخت یارانه نقدی به سه میلیون نفر از افراد با درآمد بالا آغاز شده است.

مجلس ایران یک سال پیش دولت را مکلف کرده بود که پرداخت یارانه نقدی به ده گروه شغلی با درآمدهای بالاتر از ۳۵ میلیون تومان در سال را قطع کند.

به گفته وزیر کار، تا کنون در سال جاری، پرداخت یارانه به چهار میلیون نفر قطع شده است. با این حساب تا چند ماه دیگر ۷ میلیون نفر از فهرست دریافت‌کنندگان یارانه حذف خواهند شد.

زمانی که محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران، طرح هدفمند کردن یارانه‌ها را ارائه کرد، قرار بود که هر فردی صرف نظر از میزان درآمدش مشمول این یارانه بشود.

آیا به نظر شما تصمیم به قطع کردن یارانه این ۷ میلیون نفر تصمیمی عادلانه است؟ آیا یارانه های نقدی باید تنها به قشرهای کم درآمد جامعه تعلق بگیرد؟

مجلس ایران دولت را موظف کرده که منابع آزادشده از محل قطع یارانه‌ها صرف کمک به خانواده‌های فقیر شود.

آیا مبلغی که از این راه به سهم دیگران اضافه می‌شود واقعا به وضعیت آنها کمک می‌کند؟ راهکارهای اقتصادی دولت حسن روحانی تا چه حد به بهبود شرایط زندگی مردم کمک کرده است؟

آقای ربیعی، وزیر کار گفته است: "حدود ۷ الی ۸ میلیون نفر در کشور ما درآمد بسیار بالایی دارند و بین ۶ تا ۷ میلیون نفر نیز درآمدها و رفتارهای غیرقابل کنترل اقتصادی دارند."

تا چه حد با این سخنان وزیر کار موافقید؟ از نظر شما با توجه به هزینه های زندگی در ایران، درآمد بالا در چه حدی است؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.