محرومیت استقلال از نقل و انتقالات زمستانی؛ چه کسی مقصر است؟

حق نشر عکس TASNIM

فدراسیون بین‌المللی فوتبال، باشگاه استقلال تهران را به دلیل تاخیر در پرداخت طلب بازیکن پشین این تیم، عادل شیحی، از جذب بازیکن در فصل نقل و انتقال زمستانی محروم کرده است.

باشگاه استقلال تهران تا ۱۳ ماه دسامبر سال میلادی گذشته برای پرداخت طلب ۴۷ هزار دلاری عادل شیحی، بازیکن آلمانی - مراکشی وقت داشت. مسئولان باشگاه استقلال دلایل مختلفی از جمله "تعطیلات سال جدید میلادی" و "تحریم‌ها علیه ایران" را به عنوان علت پرداخت نکردن پول در زمان مقرر، اعلام کردند.

نظر شما در مورد محرومیت باشگاه استقلال چیست؟ فکر می‌کنید مدیران باشگاه در این زمینه چه نقشی داشته‌اند؟

باشگاه استقلال در سال ۱۳۸۵ هم به دلیل نفرستادن فهرست بازیکنانش در موعد مقرر برای کنفدراسیون فوتبال آسیا از لیگ قهرمانان آسیا اخراج شد. آن زمان گفته شد که امیر قلعه‌نویی، سرمربی وقت استقلال در رابطه با تاخیر در فرستادن فهرست بازیکنان گفته :"فوقش جریمه‌اش را می‌دهیم." پیش از این باشگاه پرسپولیس نیز به دلیل نپرداختن طلب بازیکنانش جریمه شد و اکنون نیز گفته می‌شود به دلیل ندادن پول مانوئل ژوزه، مربی پرتغالی با خطر کسر امتیاز روبه‌رو است.

به نظر شما دلیل تکرار چنین مشکلاتی در فوتبال ایران چیست؟ چه راهکاری برای جلوگیری از این مشکلات را در آینده وجود دارد؟

استقلال در حال حاضر در رتبه چهارم لیگ برتر فوتبال ایران قرار دارد و از پرسپولیس، صدرنشین مسابقات ۱۳ امتیاز عقب است. این تیم پیش از این با شکست مقابل نفت تهران از مرحله یکچهارم نهایی جام حذفی، از این مسابقات کنار رفت.

به نظر شما دلیل وضعیت کنونی باشگاه استقلال چیست؟ فکر می‌کنید مدیران باشگاه در این وضعیت نقش بیشتری دارند، یا کادر فنی و بازیکنان؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: BBCPersianSport@