تیم تراکتورسازی می‌تواند صدرنشین لیگ برتر شود؟

تراکتورسازی حق نشر عکس ILNA

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در بازی بعدی خود در چارچوب مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، روز یکشنبه در مقابل پرسپولیس تهران، صدرنشین لیگ، بازی خواهد کرد. این دیدار در هفته بیستم لیگ برتر و در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

پیش‌بینی شما از نتیجه بازی تراکتورسازی و پرسپولیس چیست؟

تراکتورسازی با ۳۸ امتیاز در رده دوم جدول قرارد دارد و تیم صدرنشین یعنی پرسپولیس ۴۴ امتیاز دارد. به این ترتیب حتی اگر ترکتورسازی پیروز میدان باشد، همچنان در رده دوم باقی خواهد ماند.

به نظر شما نتیجه بازی مستقیم پرسپولیس و تراکتورسازی چه تاثیری بر جایگاه این دو تیم در ادامه لیگ خواهد داشت؟

فکر می‌کنید تراکتورسازی می‌تواند در هفته‌های آینده صدرنشین لیگ برتر ایران شود؟

باشگاه تراکتورسازی اخیرا اعتراض‌های زیادی به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ درباره زمانبندی بازی‌های این تیم و همچنین نحوه داوری داشته است.

سعید آجرلو، مدیرعامل تراکتورسازی، در نامه‌ای به وزیر ورزش ضمن اعتراض به نحوه قضاوت داوران در طول این فصل که به گفته او "در موارد متعدد به ضرر تیم تراکتورسازی بوده" نوشته است: "برنامه‌ریزی در چند هفته اخیر به‌گونه‌ای بوده است که ابتدا دیدارهای تراکتورسازی برگزارشده و پرسپولیس با آگاهی از نتایج تیم ما به میدان رفته است."

مدیر عامل تراکتور همچنین در این نامه از اظهارات یکی از مسئولان فدراسیون ابراز تعجب کرده که به گفته او از "قطعی بودن قهرمانی پرسپولیس در فصل جاری" سخن گفته است.

وزیر ورزش هنوز به این نامه پاسخ نداده، اما سازمان لیگ در پاسخ به نامه قبلی مدیر عامل تراکتورسازی با همین مضمون نوشته است: " نحوه برگزاری مسابقات طی برنامه جامع قبل از شروع ‏مسابقات به مدیران باشگاهی ارسال ‏شده و در آن زمان، اعتراضی به نحوه ‏برگزاری مسابقات نشد. اکنون نیز تغییری در برنامه به ‏وجود ‏نیامده که سازمان لیگ بخواهد عمدا آن را به سود باشگاهی تنظیم کند."

نظر شما درباره ادعاهای تیم تراکتورسازی در مورد نحوه داوری و زمان‌بندی مسابقات چیست؟

آیا شما این اعتراض‌ها را به جا می‌دانید؟ این اعتراض‌ها چه تاثیری بر فدراسیون فوتبال و همچنین هواداران تیم‌ها خواهد داشت؟

فکر می‌کنید فدراسیون فوتبال می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد تا از چنین اعتراض‌هایی جلوگیری شود؟

باشگاه تراکتورسازی با انتشار بیانیه‌ای در آستانه بازی این تیم با پرسپولیس اعلام کرده است که تلاش می‌کند این بازی "به دور از فضای حاشیه‌ای برگزار شود."

همچنین رییس کانون هواداران تراکتورسازی گفته است: "ما شعارهای قومیتی را نمی‌پذیریم و با آن مقابله می‌کنیم."

به نظر شما حاشیه‌هایی که باشگاه تراکتورسازی و کانون هوادارانش به آن اشاره می‌کنند، چه تاثیری بر بازی این تیم خواهد داشت؟

اگر شما از هواداران تراکتورسازی یا تیم‌های دیگر فوتبال در ایران هستید، چه مشاهده‌ای از این حاشیه‌ها در ورزشگاه‌ها دارید؟

فکر می‌کنید باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال تا چه حد می‌توانند حاشیه‌ها را کنترل کنند؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.