برنده شهرآورد سرخابی یکشنبه تهران کیست؟

حق نشر عکس isna

آبی‌ها و قرمزهای پایتخت ایران، ۱۴۹ روز پس از شهرآورد قبلی، در این یکشنبه، ۲۴ بهمن رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند. هر دو تیم آخرین بازی قبل از داربی را برده‌اند. استقلال روز سه‌شنبه پس از ۱۲۰ دقیقه بازی در ضربات پنالتی السد قطر را در حذفی لیگ قهرمانان آسیا پشت سر گذاشت و به مرحله گروهی این رقابت‌ها صعود کرد. پرسپولیس هم توانست در یک بازی برتر، با نتیجه سه بر صفر، پیروز مسابقه با نزدیک‌ترین دنبال‌کننده‌اش، تراکتورسازی تبریز باشد. پرسپولیس صدرنشین ، ۱۳ امتیاز از استقلال در رده سوم جدول لیگ شانزدهم جلوتر است.

پیش‌بینی شما از برنده شهرآورد هشتاد و چهارم چیست؟ فکر می‌کنید کدام تیم در این روزها در شرایط روانی و فنی بهتری است؟

جدال رسانه‌ای چند هفته‌ای برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس با کارلوس کیروش، سرمربی تیم‌ملی ایران حالا فروکش کرده و دو مربی فعلا در شرایط صلح موقت با یکدیگر هستند. کشمکش داغی که جرقه‌اش از مخالفت برانکو با حضور بازیکنان پرسپولیس در اردوی تیم‌ملی داغ شد و وقتی کیروش اعلام کرد سرمربی پرسپولیس برای نیمکت تیم‌ملی نقشه کشیده، بنزین را روی آتش ریخت.

علیرضا منصوریان که به استقلال آمد، بعضی از طرفداران او را در قامت یک منجی می‌دیدند که آمده تا مثل نسخه ایرانی از یورگن کلینزمن که تیم‌ملی آلمان را متحول کرد، تیم زمین‌خورده سابقش را با انرژی و کاریزمای ذاتی پرواز دهد. اما این اتفاق به آن شکل که خیلی‌ها منتظرش بودند نیافتاد. با انتصاب مدیرعامل جدید، پرداختن منصوریان به حواشی و رسوایی فدراسیون فوتبال ایران و هیئت مدیره استقلال در ماجرای جریمه و محرومیت تیم از نقل و انتقالات زمستانی اوضاع باشگاه استقلال از شرایط باثبات مورد نیاز یک تیم فاصله دارد. بازی سنگین با السد هم ممکن است فرصت ریکاوری تا دربی را برای بازیکنان تنگ‌تر کند.

فکر می‌کنید در داربی ۸۴ شاهد یک جدال پر هیجان خواهیم بود یا یک رویارویی کسل‌کننده؟ این شهرآورد سرخابی را نبرد بازیکنان می‌دانید یا مربیان؟