ریزگردهای خوزستان با زندگی شما چه کرده؟

حق نشر عکس ISNA

از مردم معترض در اهواز، روز دوشنبه در اعتراض به آنچه وضعیت وخیم استان خوزستان و بحث انتقال آب رودخانه کارون، در برابر استانداری خوزستان تظاهرات کردند و علیه مسئولان محلی شعار دادند.

تصاویری که به دست بی‌بی‌سی رسیده، معترضان را با پلاکاردهایی نشان می‌دهد که روی آن نوشته "بی‌آبی، بیکاری، بیماری - خوزستان فرزند ناتنی ایران نیست". خبرگزاری فارس نوشته مردم در اعتراض به سکوت دولت در برابر وضعیت بحرانی خوزستان گرد آمدند.

این اعتراض‌ها درحالی برگزار شد که چند شهر خوزستان، از جمله مرکز استان، در روزهای اخیر با هجوم ریزگردها و قطعی برق، به تعطیلی کشیده شد.

شما چه مشاهده‌ای از وضعیت استان خوزستان دارید؟

اگر ساکن شهرهای متاثر از این وضعیت هستید، هجوم ریزگردها و قطع برق، چه تاثیری بر زندگی، کار و احتمالاً وضعیت سلامتی شما یا اطرافیان‌تان گذاشته است؟

هجوم گرد و غبار در مناطق جنوبی ایران، به ویژه خوزستان، پدیده تازه ای نیست و در بیش از 10 سال گذشته، بارها برای مردم مشکل ساز شده است و زندگی را از حالت عادی خارج کرده است. راه حل قطعی و مشخصی تاکنون برای این مشکل ارائه نشده و برخی از مسئولان، از لزوم همکاری بین‌المللی برای برخورد با این پدیده سخن می‌گویند.

آیا در سالهای اخیر تلاش محسوسی از سوی مسئولان برای حل این مشکل انجام شده است؟ شما عملکرد دولت و مسئولان محلی در برخورد با ریزگردها و دیگر مشکلات محیط زیستی خوزستان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@