حضور ایران و آمریکا در فینال جام جهانی کشتی آزاد؛ نظرات شما

حق نشر عکس TASNIM

در دومین و آخرین روز از مسابقات جام جهانی کشتی آزاد، تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران مغولستان را ۱-۷ شکست داد و به فینال راه یافت. این سومین مسابقه ایران در مرحله مقدماتی این جام بود. تیم ایران پیشتر با ترکیه و هند مسابقه داشت که هر دو را با نتیجه مشابه ۰-۸ شکست داده بود.

نظر شما راجع به عملکرد تیم ایران در این مسابقات چیست؟

با حضور نفرات اصلی تیم ملی ایران در این مسابقات موافق هستید یا عقیده دارید که این تورنمنت باید فرصتی برای کسب تجربه کشتی‌گیران جوان‌تر باشد؟

نظر شما در مورد میزبانی کرمانشاه و دادن فرصت میزبانی مسابقات بین‌المللی به شهرهای مختلف ایران چیست؟

تیم ملی کشتی آزاد آمریکا که احتمال داشت، بخت حضور در این مسابقات را به دلیل عدم صدور ویزا از دست بدهد، به عنوان اولین تیم وارد کرمانشاه شد و با استقبال هواداران ایرانی روبرو شد. آمریکا در حالی به فینال جام جهانی کرمانشاه رسید که سابقه ۱۳ دوره قهرمانی این تورنمنت را دارد، پس از روسیه (شوروی سابق) پرافتخارترین تیم مسابقات است.

تیم ملی کشتی آزاد آمریکا که نیز برای مشخص شدن تیم نخست گروه A در حالی به مصاف آذربایجان رفت که مانند دیدارهای گذشته تشویق تماشاگران ایرانی را به همراه خود داشت. این دیدار در بردهای انفرادی ۴-۴ مساوی شد اما در امتیاز شماری این آمریکا بود که با برتری ۱۴-۲۰ مقابل حریف راهی فینال شد. آمریکا پیش از این به ترتیب با نتایج ۱-۷ و ۲-۶ از سد گرجستان و روسیه گذشته بود.

ستاره این تیم جردن باروز است که تا به حال مقابل کشتی‌گیران ایرانی نباخته است. او که محبوبیت بالایی در ایران دارد، گفته: "نسبت به کشور خودم در ایران محبوب‌تر هستم."

نظر شما در مورد فینال ایران و آمریکا چیست؟

به نظر شما این بازی چقدر تحت تاثیر روابط سیاسی دو کشور قرار می‌گیرد؟

فکر می‌کنید طلسم شکست‌ناپذیری جردن باروز مقابل ایران شکسته می‌شود؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcpersiansport@

موضوعات مرتبط