"وخامت اوضاع امنیتی" در افغانستان؛ نظرات و مشاهدات شما

Image caption نقشه محل حادثه در کابل

حمله های انتحاری و مسلحانه در افغانستان، به ویژه در کابل، اخیراً افزایش قابل توجهی داشته است. روز چهارشنبه افراد مسلح به بزرگترین شفاخانه (بیمارستان) نظامی پایتخت افغانستان حمله کردند. به گفته دولت افغانستان در این حمله دست کم ۳۱ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شده‌اند. داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

افراد مسلح ابتدا با یک حمله انتحاری راه خود را به داخل شفاخانه محمد داوود خان باز کردند، سپس اتاق به اتاق و بخش به بخش، بیماران، پزشکان و پرستاران را به رگبار بستند. حدود سه ماه پیش هم یک حمله انتحاری حدود صد متری وزارت دفاع و ارگ ریاست جمهوری رخ داد. در این حمله هم ۴ نفر کشته و ۱۳ نفر زخمی شدند. این در حالیست که انتظار می‌رود تدابیر امنیتی شدیدتری در حوالی این اماکن مهم حاکم باشد.

چرا اخیراً شاهد افزایش حملاتی از این دست در افغانستان هستیم؟

گزارش تازه سازمان ملل در باره وضعیت افغانستان می‌گوید اوضاع امنیتی این کشور وخیم‌تر شده است و جنگ داخلی به لحاظ جغرافیایی در این کشور گسترش پیدا کرده است. بر اساس این گزارش نبرد میان نیروهای امنیتی افغانستان و گروه طالبان که در سال ۲۰۱۶ به اوج رسیده بود، در سال ۲۰۱۷ همچنان ادامه دارد.

آیا مشاهدات شما هم گسترش جنگ و و خامت اوضاع امنیتی را تایید می‌کند؟ این وضعیت چه تاثیری بر کار و زندگی روزمره شما داشته؟ این وضعیت، نشانه قوت گرفتن شورشیان است، یا ضعف دولت؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام و توییتر: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma