ارزیابی شما از ورزش ایران در سالی که گذشت

حق نشر عکس No Credit

سال ۱۳۹۵ رو به پایان است. این سال برای ورزش ایران افت و خیزهای زیادی داشت. در زمان‌هایی ورزشکاران ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی خوش درخشیدند و در زمان‌هایی هم عملکردشان چندان چنگی به دل هوادارانشان نزد. مثلا در المپیک ریو هر چند کاروان ایرانی به خوبی المپیک چهار سال قبل در لندن عمل نکرد اما لحظاتی هم بود که در تاریخ ورزش ایران ثبت می‌شود. مثلا اینکه زهرا نعمتی اولین زن ورزشکار معلول ایرانی شد که توانست سهمیه المپیک دریافت کند و پرچمدار کاروان ایران شود یا مدال برنز کیمیا علیزاده، تکواندو کار هجده ساله ایرانی که اولین مدال ورزشکاران زن ایرانی در تاریخ حضورشان در المپیک بود.

از نظر شما ورزش ایران در کجاها خوش درخشید؟‌ کدام لحظات ورزشی برای شما به یادماندنی‌ترین‌ها بودند؟

در همان المپیک ریو تیم کشتی فرنگی ایران نتوانست آن طور که باید و شاید خودی نشان دهد و سهم تیم ایران از مسابقات دو مدال برنز شد. یکی از تلخترین لحظات ورزش ایران شاید باز هم در المپیک ریو بود؛ این بار حادثه گریبان دوچرخه‌سوار ۴۸ ساله تیم ملی ایران را گرفت و بهمن گلبارنژاد در گروه سی ۴-۵ دوچرخه سواری جاده دچار سانحه شد و به دلیل شکستگی شدید گردن درگذشت.

کدام لحظات ورزشی کام شما را تلخ کرد و چرا؟

ورزش ایران شاهد لحظات شگفت‌انگیزی هم بود مثلا تیمی بدون ستاره نامدار که فصل قبل از آن در خطر سقوط به دسته پایین‌تر بود، در عین ناباوری قهرمان لیگ برترایران شد. استقلال خوزستان در حالی قهرمان شد که تنها ۴ سال از شکل‌گیری آن می‌گذشت.

به طور کلی شما ورزش ایران را در سال ۱۳۹۵ چگونه ارزیابی میکنید؟ آیا عملکرد ورزشکاران ایرانی در عرصه‌های بین المللی و داخلی تفاوت زیادی داشته؟ به نظر شما چالش‌‌های اصلی پیش روی ورزش و ورزشکاران ایران چیست؟ از نظر شما چه کاری در سال پیش رو لازم است انجام شود تا ورزش ایران پیشرفت‌های لازم را داشته باشد؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام و توییتر: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma