انتخابات شوراهای شهر و روستا؛ نظرات شما

حق نشر عکس .

ثبت نام برای رقابت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در ایران به پایان رسیده است. فرمانداری تهران اعلام کرده است که بیش از ۳ هزار نفر در حوزه تهران طی هفت روز گذشته اعلام نامزدی کرده‌اند که از این میان ۵۲۲ نفر زن هستند. در دوره‌های گذشته حضور برخی از چهره‌های مختلف سیاسی، ورزشی و هنری در شورای شهر تهران خبر ساز و گاهی جنجال برانگیز بوده است. به نظر شما کرسیهای شورای شهر و روستا باید توسط چه افرادی با چه سوابقی پر شود؟

آیا داشتن شهرت در زمینههای ورزشی و هنری برای تصدی این پست کافی است؟

چهرههای مشهوری که در دوره قبلی شورای شهر تهران حضور داشتند تا چه اندازه در فعالیتهایشان در این شورا موفق بودند؟

از طرفی آیا لزوما داشتن سابقه مدیریتی و پیشینه سیاسی به پیگیری خواستههای مردم در شوراهای شهر و روستا کمک می کند؟

در دوره قبلی شورای شهر تهران، پرونده املاک نجومی و واگذاری املاک به برخی از مدیران به شدت جنجالی شد. در عین حال ماجرای آتش سوزی پلاسکو هم یکی از موضوعاتی بود که در آن نقش شورای شهر در بازخواست شهرداری و دیگر نهادهای مسئول می‌توانست برجسته باشد.

شما از شورای شهر یا روستای خود چه توقعاتی دارید؟ آیا در انتخابات پیش روی شورای شهر رای می دهید؟

هدف و انگیزه و توقع شما از نمایندگان تان در این شورا چیست؟ تا چه اندازه با ساز و کار فعالیت و حوزه نفوذ و تاثیرگذاری شورای شهر و روستا آشنا هستید؟

ارزیابی خود را از عملکرد دوره های قبلی شورای شهر و روستا در پیشبرد نیازها و مطالبات شهروندان با ما در میان بگذارید.اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام و توییتر: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma