یک ایرانی، قربانی تازه نژاد پرستی؛ نظرات شما

Image caption رسانه ها می گویند جرایم نژادپرستانه در بریتانیا بعد از همه پرسی برای برگزیت بیشتر شده است

پلیس لندن ۶ نفر را در ارتباط با حمله به یک پناهجوی کرد ایرانی و دو نفر دیگر در جنوب این شهر بازداشت کرده است.

به گفته پلیس یک گروه هشت نفره بعد از اینکه متوجه می شوند او تقاضای پناهندگی کرده او را به شدت کتک زده اند. پلیس می گوید شرایط او بحرانی است. دو نفر دیگری هم که همراه او بوده اند دچار جراحاتی شده اند.

رسانه ها در این کشور هر چند وقت یک بار اخبار مربوط به برخوردهای اینچنینی در بریتانیا را منتشر می کنند. روزنامه ایندیپندنت چندی پیش نوشت که جرایم ناشی از تنفر و نژاد پرستی بعد از همه پرسی برگزیت در روز ۲۳ ژوئن سال گذشته در این کشور افزایش یافته است.

پلیس برمینگام چندی پیش اعلام کرد دو نفر را که در برابر یک مسجد روی پارچه ای که در دست داشتند نوشته بودند "به مهاجران خوش آمد نمی گوییم"، دستگیر کرده است. گزارش های دیگری هم حاکی از آن بود که بر روی ساختمان مرکز فرهنگی لهستانی ها در لندن عبارت های نژادپرستانه ای نوشته شده بوده که موجب نگرانی لهستانی ها شده بوده است.

اگر در بریتانیا زندگی می کنید آیا مشاهده ای از برخوردهای نژادپرستانه دارید؟ به نظر شما این برخوردها بیشتر شده یا کمتر؟ به نظر شما عوامل موثر در بروز چنین برخوردهایی چیست؟ آیا برخوردهای نژادپرستانه در جایی که شما زندگی می کنید به شکل مطلوب مدیریت می شود؟

تحلیلگران معتقدند در سالهای اخیر گروههای راست گرا و سیاست های ضد مهاجرتی در کشورهای مختلف اروپا قدرت بیشتری گرفته اند. به عنوان مثال در فرانسه راست های افراطی جبهه ملی موفق شدند بیشترین تعداد آرا را در تاریخ حزبشان کسب کنند، در فنلاند هم رهبر حزب ملی گرای این کشور وزیر امورخارجه شد یا در اتریش برای نخستین بار از زمان جنگ جهانی دوم هیچ کدام از دو حزب اصلی در این کشور به مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری راه پیدا نکردند.

به نظر شما چرا به نظر می رسد که سیاست های ضد مهاجرتی در یکی دو سال اخیر در برخی کشورها طرفدار بیشتری پیدا کرده است؟

آیا شما قدرت گرفتن این احزاب را با نگاه مردم به مهاجران و شیوه برخورد آنها مرتبط می دانید؟ به نظر شما پررنگتر شدن سیاست های ضدمهاجرتی در کشورها بر تفکر غالب مردم در این زمینه چه تاثیری می گذارد؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام و توییتر: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma