فیلم‌های نوروز ۹۶؛ نظرات و مشاهدات شما

حق نشر عکس ISNA
Image caption سینما بهمن

در تعطیلات نوروزی بسیاری از خانواده‌هایی که به سفر نمی‌روند برای گذراندن وقت خود به مکان‌های تفریحی شهر خود می‌روند. سینما هم یکی از همین مکان‌های تفریحی است. به گزارش سایت آی‌سینما، پایگاه خبری سینمایی ایران، فروش فیلم‌های نوروز ۹۶ در مقایسه با سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است. به نقل از این سایت فیلم‌های اکران نوروز در مجموع توانستند نزدیک به ۲۳ میلیارد تومان فروش کنند. در حالی که در تعطیلات نوروزی ۹۵ در مجموع حدود ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروش کرده بودند. این افزایش در حالی است که نرخ بلیت سینما نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

به نظر شما دلیل جذب بیشتر تماشاگر سینما در نوروز امسال چه بود؟ آیا شما یا اطرافیانتان در نوروز به سینما رفتید؟ آیا افزایش قیمت بلیت بر سینما رفتن شما تاثیر گذاشته است؟

در تعطیلات نوروزی امسال فیلم‌های ماجرای امروز، گشت ارشاد ۲، سه بیگانه، آباجان، یک روز بخصوص و خوب،بد، جلف به اکران در آمدند که بنا بر گزارش‌ها از میان این شش فیلم، "خوب، بد، جلف"، "گشت ارشاد ۲" و "ماجرای نیمروز" نسبت به سایر فیلم‌ها فروش بیشتری داشتند.

اگر شما به تماشای هر یک از فیلم هایی که در نوروز ۹۶ اکران شده رفته‌اید، از نظر کیفیت و محتوا چه تفاوتی با فیلم‌های سال گذشته داشتند؟ چقدر در میان فیلم‌ها تنوع موضوعی و خلاقیت هنری دیده می‌شود؟

سینمای غرب و هالیود در تعطیلات عید پاک و کریسمس فیلم‌هایی را به اکران در می‌آورند که به دلیل تعطیلی مدرسه‌ها محتوای آن بیشتر مربوط به موضوعات خانوادگی همچنین فیلم‌های کودکان هستند.

باتوجه به همین موضوع، فیلم‌ها نوروزی بودند چقدر کودکان بود؟ آیا به اندازه کافی در سینمای ایران آثاری برای کودکان تولید می‌شود؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام و توییتر: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma