رد صلاحیت احمدی‌نژاد نشانه چیست؟

حق نشر عکس GETTY IMAGES
Image caption محمود احمدی‌نژاد

وقتی محمود احمدی‌نژاد، بر خلاف "توصیه" رهبر جمهوری اسلامی، برای انتخابات ریاست جمهوری ایران دواوطلب شد، بسیاری بر این باور بودند که صلاحیتش چه تایید شود و چه رد شود، به آیت الله خامنه‌ای و حیثیت نظام لطمه وارد می‌کند.

حالا که شورای نگهبان صلاحیت آقای احمدی‌نژاد و حمید بقایی، داوطلب نزدیک به او، را رد کرده است، در برنامه نوبت شما درباره انگیزه‌ها و پیامدهای این تصمیم می‌پرسیم.

تا چه اندازه رد صلاحیت این دو را پیش‌بینی می‌کردید؟

با توجه به هزینه‌ای که آیت الله خامنه‌ای از اعتبارش برای محمود احمدی‌نژاد کرد و نظرش را به نظر او نزدیکتر خواند، رد صلاحیت آقای احمدی‌نژاد چه پیامدی برای وجهه رهبری دارد؟

آقای احمدی‌نژاد در جهان هم چهره شناخته شده‌ای بود و شیفتگان خاص خود را داشت. رد صلاحیت شخصی که دو دوره رئیس جمهور ایران بوده است چه مشکلی برای چهره جمهوری اسلامی ایجاد می‌کند؟

گروهی از شخصیتهای اصلاح طلب خواستار رد صلاحیت محمود احمدی نژاد شده بودند و حالا از این رای ابراز خرسندی می‌کنند. منتقدان این عده می‌گویند که فقط برای منافع گروهی به یکباره طرفدار نظارت استصوابی شده‌اند و انتقادهای پیشین خود به شورای نگهبان را فراموش کرده‌اند. نظر شما در این باره چیست؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcpersiansport@