نامزدهای تایید صلاحیت شده ریاست جمهوری؛ نظرات شما

حق نشر عکس AFP
Image caption نامزدهای انتخاباتی

شورای نگهبان قانون اساسی ایران مصطفی میرسلیم، اسحاق جهانگیری، حسن روحانی، ابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف و مصطفی هاشمی طبا را به عنوان نامزدهای مورد تایید خود به وزارت کشور معرفی کرد و ستاد انتخابات نیز اسامی آنان را به عنوان افراد مجاز برای ورود به رقابت‌های انتخاباتی در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

شورای نگهبان این شش نفر را از میان بیش از ۱۶۳۰ داوطلب نامزدی انتخابات از جمله شماری از شخصیت‌های سیاسی و مقامات ارشد سابق برگزیده است. با اعلام رسمی اسامی نامزدهای مورد تایید شورای نگهبان برای دوره دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری ایران، تبلیغات انتخاباتی نیز آغاز شده است.

درباره فهرست منتشر شده نامزدهای تایید صلاحیت شده چه فکر می کنید؟ آیا کاندیدای مورد نظر شما در این فهرست هست؟

صلاحیت علیرضا زاکانی و حمیدرضا حاجی‌بابایی، دو نفر از نامزدهای جبهه مردمی انقلاب اسلامی (جمنا) تایید نشده است. محمد هاشمی، رئیس پیشین سازمان صدا و سیما و برادر اکبر هاشمی رفسنجانی نیز رد صلاحیت شده است. محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین و حمید بقایی، چهره مورد حمایت او را نیز رد کرده است.

مصطفی کواکبیان، محسن رهامی، اعظم طالقانی و قاسم شعله‌سعدی از جمله دیگر چهره‌های سرشناسی هستند که شورای نگهبان صلاحیت آنها را رد کرده است.

تایید صلاحیت یا رد صلاحیت کدام نامزد برای شما غیرقابل پیش‌بینی بود؟

از هم اکنون گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال کناره گیری بعضی از نامزدها به نفع نامزدهای اصلی جریان اصولگرا و میانه رو مطرح است. بنابراین به نظر شما در نهایت رقابت اصلی میان کدام نامزدها خواهد بود و محور اصلی رقابت میان این نامزدها چیست؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcpersiansport@