انتخابات شوراها بدون نظارت استصوابی

حق نشر عکس MEHR

انتخابات شورای شهر همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در روز ۲۹ اردیبهشت در ایران برگزار می شود. با وجود اینکه بر اساس گزارش ها مثلاً در تهران ۹۰ درصد نامزدها تایید شده‌اند، اما رد صلاحیت داوطلبان نامزدی انتخابات شورا ها انتقادهایی را به دنبال داشته است.

بررسی صلاحیت انتخابات شوراها شامل نظارت استصوابی شورای نگبهان نمی شود و هیات نظارت بر این انتخابات، زیر نظر مجلس شورای اسلامی فعالیت می‌کند.

شما درباره عملکرد هیات نظارت بر انتخابات شوراها در رسیدگی به صلاحیت نامزدهای شوراها در شهر خودتان چه فکر می کنید؟

صدای اعتراض به رد صلاحیت ها، این بار بیشتر از طرف نامزدهای نزدیک به اصولگرایان شنیده می شود. این درحالی است که به گزارش خبرگزاریها ، در شهرهای بزرگی مانند مشهد و تبریز، چهره های شاخص اصلاح طلب رد صلاحیت شده اند.

در میان نامزدهای رد صلاحیت شده شورای شهر از تهران، نام های آشنایی مانند مرتضی طلایی (عضو فعلی شورای شهر تهران) علیرضا دبیر، عباس جدیدی، حسین رضازاده، الهه راستگو و عبدالحسین مختاباد دیده می شود. رئیس شورای شهر تهران در واکنش به رد صلاحیت برخی اعضای فعلی این کشورا گفته است: متاسفانه هیات نظارت بر انتخابات به صورت جناحی عمل کرده است. او وعده داده این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

نظرتان درباره چهره های شاخص رد صلاحیت شده چیست؟ آیا این اتهام را که هیات نظارت، جناحی عمل کرده، وارد می‌دانید؟

شما انتظار دارید چه کسانی با چه نوع تخصص و تحصیلاتی، وارد شورای شهر شوند؟ چقدر با پیشینه، فعالیت ها و تحصیلات نامزدهای تایید صلاحیت شده شورای شهر تان آشنایی دارید؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcpersiansport@