14:49 گرينويچ - سه شنبه 04 نوامبر 2008 - 14 آبان 1387

کویر، مقصد جدید گردشگران ایرانی

فصل پاییز فرصت مناسبی است برای طبیعت گردان و علاقمندان کویر تا از زیبایی های کویرهای ایران لذت ببرند. شم اندازهای بسیار زیبا از اشکال فرسایش بادی کویری، دشت های نمکی وسیع و سفید، تلماسه های طلایی، آسمان زیبا و پرستاره و هوای پاک از جمله جاذبه های مناطق کویری ایران هستند که این روزها مقصد جمعی از گردشگران ایرانی را شکل می دهند.

مناطق بیابانی کاشان و کویر مرنجاب نیز به دلیل نزدیکی به پایتخت یکی از پرطرفدارترین گردشگاه ها برای علاقمندان طبیعت کویر است. و هر پایان هفته تعداد زیادی از طبیعت گردان برای تماشای زیبایی های کویر و بازی در تلماسه های کویرهای مرنجاب به این منطقه سفر می کنند.

این منطقه دربرگیرنده همه آن چیزهایی است که در یک مسافرت بیابانگردی در طبیعت زیبا و دست نخورده لازم است. دشت های نمکی وسیع و سفید، تلماسه های طلایی، زرد و قرمز، منظره جذاب ستارگان در شب مناظر کم نظیر و تماشایی برای مسافران بیابان بوجود می آورد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.