مسابقه فیلم دنیای من: شرایط و مقررات

lhv1) مفاد آیین نامه عملی بی بی سی برای مسابقات در این مسابقه نیز اعمال می شود. برای اطلاعات بیشتر به آدرس bbc.co.uk/competitionspolicy مراجعه کنید.

2) شرکت در این مسابقه برای همگان، به استثنای کارمندان بی بی سی و موسسات وابسته به آن، و نیز اقوام نزدیک آنان و دست اندر کاران مسابقه، آزاد است. اگر فرد شرکت کننده زیر هجده سال سن داشته باشد والدین و یا ولی قانونی او باید رضایت خود را برای شرکت او در مسابقه اعلام کنند و بدین منظور لازم است فرم شرکت در مسابقه را پر نمایند و تایید نمایند که فرد شرکت کننده شرایط قید شده در مقررات شرکت در مسابقه را دارا می باشد. در این راستا ممکن است مدارک نشان دهنده سن، هویت، و یا حائز بودن سایر شرایط، از متقاضی خواسته شود.

3) شرکت کنندگان باید فیلم مستندی با موضوع "دنیای من" و بطول حداکثر دو دقیقه بسازند. آثار ارائه شده باید ارتباط روشنی با یکی از پنج قاره زیر داشته باشند: آفریقا، آمریکا (شمالی، مرکزی و جنوبی)، اروپا، آسیا و اقیانوسیه. برای کسب اطلاعات و ایده های بیشتر در مورد چگونگی پرداختن به این موضوع به وب سایت دنیای من به نشانی www.bbc.com/superpower مراجعه کنید.

4) مسابقه از ساعت 10 صبح به وقت گرینویچ در روز 25 ژانویه 2010 آغاز شده است. آثاری که پیش از این تاریخ دریافت شده باشند در مسابقه لحاظ نخواهند شد.

5) آثار باید از طریق آپ لودر موجود در وب سایت دنیای من (که به نشانی www.bbc.com/superpower قابل دسترسی است) تحویل داده شوند. حد اکثر حجم فایل قابل قبول برای آپلود 50 مگابایت است

الف) فرمت های زیر را می توانید آپلود کنید:

avi, mov, wmv, mp4, mpg, flv, 3gp, wav, mp3, wma

ب) برای آپلود فایل به نشانی www.bbc.com/superpower مراجعه کنید و سپس به صفحه دنیای من بروید.

ج) اگر در آپلود کردن فیلم خود با مشکلی مواجه شدید لطفا به تیم دنیای من به نشانی myworld@bbc.co.uk ای میل بزنید.

6) شرکت کنندگان باید همچنین اطلاعات تکمیلی فهرست شده در صفحه ورودی را ارائه نمایند (www.bbc.com/superpower) . لطفا سوالات فهرست شده را کپی کرده، بهمراه پاسخ هایتان به نشانی mybbc@bbc.co.uk ای میل کنید.

7) بی بی سی از اطلاعات شخصی ارائه شده تنها به منظور اداره امور این مسابقه استفاده خواهد کرد. لطفا سیاست رعایت حریم خصوصی بی بی سی را به نشانی bbc.co.uk/privacy ملاحظه کنید.

8) مهلت ارسال آثار تا ساعت 16 به وقت گرینویچ در روز 12 مارس 2010 می باشد. آثار ارائه شده پس از این تاریخ پذیرفته نخواهند شد، پس لطفا برای تحویل اثر خود تا آخرین لحظه صبر نکنید. آثار تحویل داده شده باز پس داده نخواهند شد. بنا بر این لطفا به یاد داشته باشید که یک نسخه از آن را برای خود نگاه دارید.

9) شرکت در مسابقه صرفا فردی است. هر شرکت کننده اجازه ارائه تنها یک اثر را دارد.در صورت ارائه بیش از اثر، تنها اولین کار ارائه شده پذیرفته خواهد شد.

10) کل زمان آثار ارائه شده، شامل تیتراژ و پایان فیلم، مجموعا نباید بیش از دو دقیقه باشد.

11) آثار باید کاملا کار خود شرکت کنندگان باشند. هیچ قسمتی از آثار نباید از جا یا شخص ثالثی بدست آمده باشد (برای مثال تصاویر آرشیوی). شرکت کنندگان باید مسوول همه ایده های خلاقانه خود باشند و باید تمام کارهای مربوط به فیلم برداری و ویرایش را خود شخصا انجام دهند.

12) آثار نباید هیچ گونه حقوق مالکیت معنوی (کپی رایت)، حقوق اشخاص ثالث، و یا حریم خصوصی افراد را زیر پا گذارند و نباید حاوی توهین به هیچ فرد یا شرکتی باشند. بی بی سی مسوولیت نادیده گرفته شدن این قوانین از سوی از شرکت کنندگان را نمی پذیرد و شرکت کنندگان می پذیرند که در صورت اقامه دعوی علیه بی بی سی از سوی اشخاص ثالث، که ناشی از تخطی از این قوانین باشد، خسارت احتمالی وارده به بی بی سی را جبران کنند.

13) نشانه ها و تولیدات دارای مارک نباید بطور آشکار در آثار مورد استفاده قرار گیرند، مگر آنکه توجیه ویراستاری برای آن وجود داشته باشد. تولیدات و کالا های دارای مارک تجاری، از جمله اسباب بازی ها و پرسوناژ های شناخته شده سینمایی، نباید در صورت عدم ضرورت نقش برجسته ای در اثر داشته باشند.

14) آثار نباید حاوی قسمت های توهین آمیز، زننده، برخورنده و یا نا مناسب باشد. آثار باید برای پخش توسط بی بی سی برای مخاطبینی از همه گروه های سنی مناسب باشند.

15) آثار نباید حاوی اسامی خانوادگی افراد، نام مدارس، یونیفورم های مدرسه، نام باشگاه های ورزشی، و یا نشانی، شماره تلفن، یا مشخصات اماکن خاص باشند که به واسطه آن بتوان شخصی را بدون رضایت خود او شناسایی کرد.

16) اگر بغیر از خود شرکت کننده افراد دیگری در اثر حضور داشته باشند، باید از اینکه از آنها فیلم گرفته می شود اطلاع داشته باشند و رضایت کلیه حاضرین (و یا والدین یا ولی قانونی برای افراد زیر 18 سال) برای شرکت فیلم در مسابقه جلب شده باشد. اگر بتوان بنحو معقولی استنباط کرد که آن افراد از اینکه از آنها فیلم برداری می شود بی اطلاعند، و یا بهر شکلی از این موضوع ناراحتند، بی بی سی به خود حق می دهد آن اثر را از مسابقه کنار بگذارد.

17) اگر قصد استفاده از موسیقی در اثر خود را دارید، تنها می توانید از موسیقی ای استفاده کنید که خودتان آن خلق و اجرا کرده باشید. شما نباید از موسیقی هایی که به مقاصد تجاری توسط افراد دیگر ضبط شده اند استفاده کنید (برای مثال موسیقی ضبط شده روی سی دی، و یا دانلود شده از اینترنت). اگر چنین کنید اثر شما از مسابقه کنار گذاشته خواهد شد.

18) نظر به موافقت بی بی سی با ارزیابی اثر، هر شرکت کننده با ورود به مسابقه حق انحصاری استفاده از اثر به منظور ارائه به عموم (شامل پخش صوت و تصویری همگانی و استفاده اینترنتی)، و نیز کلیه سایر حقوق به منظور انجام مسابقه را به بی بی سی (برای خود و نیز موسسات یا افرادی که صلاح بداند) واگذار می کند. این حقوق باید تا پایان مسابقه در اختیار بی بی سی باقی بمانند.

19) شرکت کنندگان حق مالکیت معنوی خود بر اثر را حفظ می کنند، ولی اجازه غیر انحصاری پخش اثر در کلیه رسانه ها، منجمله هر گونه منبع اینترنتی، را به بی بی سی واگذار می کند.

20) شرکت کنندگان به بی بی سی اجازه می دهند بهر نحوی که صلاح بداند آثار را به منظور شرکت در مسابقه و پخش تلویزیونی تغییر دهد یا ویرایش کند.

21) با شرکت در مسابقه شرکت کنندگان گواهی می دهند که صلاحیت حقوقی ورود به این مسابقه را دارند و موافقت خود را با پیروی از شرایط و مقررات آن اعلام می دارند.

22) ممکن است گزیده ای از آثار در طول زمان مسابقه از طریق تلویزیون و یا روی اینترنت پخش گردد. همچنین ممکن است بی بی سی با برخی از شرکت کنندگان مصاحبه کند و این مصاحبه ها نیز ممکن است از طریق تلویزیون و یا روی اینترنت پخش گردند. این موضوع بخشی از فرآیند قضاوت نخواهد بود و هیچ تأثیری بر آن نخواهد داشت.

23) آثار بر اساس معیار های زیر مورد قضاوت قرار می گیرند:

الف) خلاقیت

ب) قدرت داستان گویی (برای مثال تأثیر گذاری احساسی، اهمیت موضوعی)

ج) تأثیرگذاری تصویر و بلندپروازی

24) آثار طی فرآیند زیر مورد ارزیابی قرار می گیرند:

الف) پس از پایان مهلت شرکت در مسابقه تیم تولید بی بی سی کلیه آثار را تماشا می کند. هر اثری که مقررات و شرایط را رعایت نکند در این مرحله از مسابقه کنار گذاشته خواهد شد. سپس تیم تولید بی بی سی فهرست کوتاه اولیه ای از حد اکثر 50 اثر برای هر قاره (بسته به کیفیت آنها) مطابق با معیار های فوق الذکر تهیه می کند. برای هر قاره یک سرپرست متخصص و مستقل تعیین خواهد شد و فهرست کوتاه قاره مربوطه در اختیار سرپرست آن قرار خواهد گرفت. سپس هر سرپرست هر فیلم را در زمینه های فوق الذکر ارزیابی می کند. حد اکثر امتیاز ممکن در هر زمینه 10 خواهد بود.

الف) خلاقیت

ب) داستان گویی

ج) تأثیرگذاری تصویر

بر اساس امتیازات اکتسابی هر سرپرست 10 فیلم برتر قاره خود را انتخاب می کند و نوبت پخشی برای آنها در نظر می گیرد که بر اساس آن ویرایش و به صلاحدید بی بی سی از طریق تلویزیون و اینترنت پخش خواهند شد.

فرآیند امتیاز دهی برترین فیلم هر یک از پنج قاره را نیز معرفی می کند.

ب) پس از مشورت سرپرست های پنج قاره درباره پنج فیلم حائز بالا ترین امتیازات، برترین فیلم انتخاب می شود و جایزه به آن تعلق می گیرد. در صورتی که سرپرست ها نتوانند بر سر فیلم برتر به توافق برسند، برای بحث بیشتر جلسه دیگری تشکیل خواهند داد. اگر کماکان نتوانند به تصمیم نهایی برسند، نماینده بخش تولید بی بی سی رأی نهایی را خواهد داد.

25) یکی از اعضای تیم تولید بی بی سی در هفته ای که از روز 15 مارس آغاز می شود با هر شرکت کننده ای (از جمله فرد برنده) که اثرش توسط یکی از سرپرست ها برای پخش تلویزیونی انتخاب شود تماس می گیرد. اگر علی رغم تلاش معقول امکان تماس با برنده میسر نباشد، بی بی سی حق اعطای جایزه به نفر دوم مسابقه را برای خود محفوظ می دارد.

26) جایزه برنده مسابقه یک دستگاه دوربین فیلم برداری HD mini - DV نیمه حرفه ای می باشد. اعطای جایزه تنها به شکل اعلام شده خواهد بود و قابل انتقال یا واگذاری نیست. امکان پرداخت نقدی بهای جایزه وجود ندارد.

27) نام هر یک از شرکت کنندگان که اثر شان پخش شده باشد به اطلاع عموم خواهد رسید. شرکت کنندگان باید قبول کنند در صورت لزوم در تبلیغات پس از مسابقه شرکت کنند.

28) تصمیم بی بی سی قطعی است و هیچ گونه مکاتبه ای در این باب انجام نخواهد شد. با شرکت کنندگانی که برنده نشده باشند تماسی گرفته نخواهد شد.

29) بی بی سی حق کنار گذاشتن آثار شرکت داده شده که مقررات و شرایط حاضر را رعایت نکنند، و نیز حق نگاه داشتن و یا باز پس گیری جایزه اعطایی به آثاری که به زعم آن استاندارد های لازم را نداشته باشند را برای خود محفوظ می دارد.

30) بی بی سی در صورت تشخیص ضرورت، و در صورت بروز شرایط خارج از کنترل آن، حق لغو مسابقه را در هر مرحله ای از آن برای خود محفوظ می دارد. در چنین حالتی اطلاعیه ای در وب سایت دنیای من قرار داده خواهد شد.

31) بی بی سی حق جرح و تعدیل مقررات و شرایط حاضر را، از جمله تغییر یا جایگزینی جایزه، در هر مرحله ای برای خود محفوظ می دارد. در صورت وقوع چنین پیشامدی اطلاعیه ای روی وب سایت دنیای من قرار داده خواهد شد.

32) بی بی سی، پیمان کاران، زیر شاخه ها و یا آژانس های آن هیچ گونه مسوولیتی در قبال هر گونه اشکال فنی، خرابی، و یا هر مشکل دیگری که در مورد سرور، دسترسی اینترنتی، سیستم، پست و غیره رخ دهد و منجر به گم شدن و یا عدم ثبت یا ضبط صحیح آثار گردد نمی پذیرند. ارائه مدرک ارسال اثر به منزله ارائه مدرک کافی مبنی بر دریافت آن نیست.

33) قوانین انگلیس و ویلز بر مقررات و شرایط حاضر حاکم و جاری است.