هدف ما از این تجربه چیست؟

به عنوان بخشی از سری برنامه‏های اینترنت، قدرت برتر بی‌بی‌سی، ما سعی داریم ببینیم اینترنت در زندگی ما و به طور خاص در رابطه با ارتباط برقرار کردن با دیگران چه تغییری ایجاد کرده است.

امروزه ما از طریق وب و تلفن‌های همراه با افراد بیشتری نسبت به هر زمان دیگر در گذشته در ارتباط هستیم.

و در روز پنجشنبه در خانواده قدرت برتر ما قصد داریم یک مکالمه کاملاً جهانی و چند زبانه داشته باشیم.

برنامه‌های ارتباط با مخاطبان بخش انگلیسی، عربی و فارسی (نوبت شما) در سالنی در لندن گرد هم می‌آیند تا مخاطبان خود را در سراسر جهان به یکدیگر ارتباط دهند.

علاوه بر این بخش‌های دیگر سرویس جهانی بی‌بی‌سی از جمله چینی، اندونزیایی، پرتغالی و اسپانیایی نیز در این برنامه جضور دارند.

اطلاعات بیشتر را در اینجا بخوانید.

یکی از بخش‌های این روز استفاده از مترجم خودکار کامپیوتری است. به این ترتیب که شما خواهید توانست نظرات فرستاده شده به هر یک از این زبان‌ها را به صورت ترجمه شده در هر یک از زبان‌های دیگر مشاهده کنید.

اینگونه سیستم‌های خودکار هنوز در حال پیشرفت هستند، اما روز به روز افراد بیشتری از آن‌ها استفاده می‌کنند و نتایج متفاوتی می‌گیرند.

تأکید ما نه به قدرت و درستی ترجمه، که بر مکالمه‌ای که شاید بتوان با استفاده از آن انجام داد. به همین دلیل، این یک تجربه است.

هدف ما این است که ببینیم، بشنویم و بخوانیم که بخش‌های مختلف جهان در این روز در مورد چه مطالبی گفتگو می‌کنند و بتوانیم به بهترین نحو ممکن در این گفتگوها شرکت کنیم و یا آن‌ها را دنبال کنیم.

موضوعات بحث از قبل تعیین شده نخواهند بود و ما قصد داریم گفتگوها به طور طبیعی میان مردم گروه‌های زبانی مختلف شکل بگیرد، چرا که می‌خواهیم تصویری از یک مکالمه جهانی داشته باشیم که به طور زنده شکل می‌گیرد.

شاید این روش خوب کار نکند. شاید گیج کننده نیز باشد. شاید هم مجبور شویم برنامه را قطع کنیم و از نو شروع کنیم – درست مثل هر گفتگوی دیگر!

یک سری قوانین داخلی نیز به منظور جلوگیری از توهین داریم که می‌توانید آن‌ها در این صفحه ببینید.

ماشین ترجمه خودکاری که امروز از آن استفاده می‌کنیم مترجم گوگل است. برای خواندن اطلاعات بیشتر در باره طبیعت تجربه‌ای این سیستم اینجا را کلیک کنید.

چند وب سایت مترجم آنلاین دیگر نیز وجود دارند. بعضی از محبوب‌ترین آنها عبارتند از:

- یاهو – بابل فیش

- مترجم بینگ

از اینکه در این تجربه با ما همراه شده‌اید متشکریم.