گفتگو زنده درباره جام جهانی فوتبال

فوتبال یکی از زبان های به معنای واقعی جهانی است. هر جا که بروید، طرفداران فوتبال دوست دارند درباره تیم های محبوبشان و بازیکنان مشهور بین المللی حرف بزنند. یکی از برنامه های بی بی سی برای جام جهانی فوتبال، گردهم آوردن فوتبال دوستان جهان صرفنظر از زبان آنهاست. برنامه گفتگوی جام جهانی فرصتی ایجاد می کند که در این راستا یک قدم به جلو بگذاریم و بحثی چندزبانه و جهانی را آغاز کنیم.

چند بخش از سرویس جهانی بی بی سی با همکاری یکدیگر، قرار است این برنامه را در جریان افتتاح جام جهانی و همچنین در پایان این بازی ها، عرضه کنند.

این برنامه از ترجمه ماشینی خودکار استفاده خواهد کرد. اظهارنظرهایی که به یک زبان خاص نوشته می شود، به ده زبان دیگر همزمان ترجمه می شود.

البته مدتی قبل در سلسله برنامه های مربوط به اینترنت در بی بی سی، برنامه ای مشابه پخش شد که مردم سرتاسر جهان را گرد هم آورد تا طی یک تجربه جالب ببینند آیا ترجمه اینترنتی موانع زبانی را از پیش آنها بر می دارد یا خیر.

این بار ما این امکان را نیز به وجود آورده ایم تا هر کس پاسخ هایی که به اظهارنظرش داده شده را بخواند و ببیند که کدام پیام ها بهتر هستند.

در اینجا تاکید ما بر قدرت و کیفیت ترجمه نیست، بلکه بر ارائه برنامه ای است که طرفداران فوتبال از سرتاسر جهان در آن شرکت کنند وبدون مانع زبانی، به گفتگو با یکدیگر بپردازند.

هدف ما این است که این امکان را به مخاطبان خود بدهیم تا ببینید طرفداران فوتبال در نقاط مختلف درباره چه چیزهایی بحث می کنند.

البته ممکن است این گفتگو جهانی کاملا خوب پیش نرود. اگر چنین شد، می توانیم گفتگو را متوقف و از نو آغاز کنیم. دقیقا مثل هر گفتگوی دیگر.

البته ما قوانین و مقرراتی داریم درباره اینکه نباید اظهارنظرها توهین آمیز باشند.

ترجمه خودکار که از آن استفاده می کنیم، مترجم گوگل است.

سایت های ترجمه اینترنتی دیگری نیز موجود است. برخی از محبوبترین آنها عبارتند از مترجم بابل یاهو و مترجم بینگ. شما هم می توانید با مراجعه به این مترجم های اینترنتی، بیشتر در باره آنها بدانید.

از شرکت شما در این برنامه سپاسگزاریم.

این برنامه در حدود ساعت 13:15 به وقت گرینویچ آغاز می شود. برای شرکت در آن لطفا به صفحه اصلی سایت بی بی سی مراجعه و لینک "گفتگوی زنده درباره جام جهانی" را دنبال کنید.