پاسخ به سوال‌های شما درباره تحریم ها و بحران اقتصادی در ایران

به روز شده:  13:11 گرينويچ - دوشنبه 29 اکتبر 2012 - 08 آبان 1391

نوسانات اقتصادی در ایران چند هفته ای است که ذهن بسیاری را در داخل و خارج این کشور به خود مشغول کرده است. تحولات در بازار ارز ایران، برای قشرهای مختلف سئوالهای متعددی را بوجود آورده است. مثلا: علت سقوط سریع ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی چیست؟ مسئول این بحران های اقتصادی در ایران چه کسانی هستند؟ دولت مقصر است یا تحریم ها ؟ حرف از تحریم که به میان می آید، عده‌ای می‌گویند، بالاخره هدف این تحریم‌ها چیست؟

در مواردی هم تولید کنندگان یا مسئولان ایرانی از مردم خواسته‌اند تا به دلیل ترس از گرانی اقدام به خرید بیش از نیازشان نکنند و "احتکار" نکنند. سئوالی که برای برخی از مخاطبان نوبت شما در این زمینه پیش آمده این است:احتکار اجناس، ارز و یا سکه و طلا از طرف شهروندان چقدر به بحران اقتصادی در ایران دامن می زند؟

و بالاخره وضعیت اقتصاد ایران چه خواهد شد؟ و برای گذشت از این بحران اقتصادی و تحریم ها چه باید کرد؟

در چند برنامه گذشته نوبت شما، درباره نوسانات اقتصادی در ایران نظر شما مخاطبان را پرسیده‌ایم، اینبار در برنامه‌ای ویژه با حضور مهرداد عمادی، اقتصاددان، به سوال‌های اقتصادی شما پاسخ خواهیم داد.

شما می‌توانید نظر خود درباره تحریم‌ها و نوسانات اقتصادی در ایران و همچنین سوال‌های خود از مهمان برنامه را با ارسال ایمیل به نشانى shoma@bbc.co.uk مطرح کنید یا از طریق پنجره زیر بفرستید.

برنامه ویژه نوبت شما روز دوشنبه ٨ آبان، ٢٩ نوامبر به این موضوع اختصاص دارد. ساعت پخش این برنامه به وقت تهران و کابل ۱۹:۱۰ است.

شما مى‌توانید با ارسال شماره تماس خود به نشانى shoma@bbc.co.uk یا تماس با شماره های ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۲۰۴۸ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۵۰۵ در برنامه «نوبت شما» شرکت کنید.

همچنین می‌توانید شماره تماس خود یا نظرات خود را از طریق پیامک (اس ام اس) به شماره‌های ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸ یا ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ ارسال کنید.

در توییتر نیز می‌توانید نظرات خود را از طریق bbcshoma@ برای ما بفرستید.

صفحه کلید مجازی

تماس با ما

* بخش های ستاره دار باید پر شوند

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.