هفته ویژه اعترافات اجباری

به روز شده:  19:37 گرينويچ - دوشنبه 19 نوامبر 2012 - 29 آبان 1391

مدیا پلیر

بر اساس معیارهای جهانی، اعتراف گرفتن از افراد تحت فشار یا همان "اعتراف اجباری" مشمول مقررات بین المللی کنوانسیون ضد شکنجه است. ایران به این کنوانسیون جهانی نپیوسته و در مواردی، برخی افراد در در این کشور، در شرایط بازداشت، مجبور به اعتراف اجباری و نادرست ع

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

بر اساس معیارهای جهانی، اعتراف گرفتن از افراد تحت فشار یا همان "اعتراف اجباری" مشمول مقررات بین المللی کنوانسیون ضد شکنجه است. ایران به این کنوانسیون جهانی نپیوسته و در مواردی، برخی افراد در این کشور، در شرایط بازداشت، مجبور به اعتراف اجباری و نادرست علیه خودشان شده اند.

بی بی سی فارسی از روز چهارشنبه (اول آذر) در برنامه های خود در رادیو، تلویزیون و وب سایت، به مدت یک هفته به این موضوع می پردازد. همچنین برنامه "نوبت شما" در روز چهارشنبه به تجربیات، مشاهدات و نظرات شما در این مورد اختصاص خواهد داشت.

شما چقدر اعترافات اجباری افراد علیه خودشان را که بعضی از آنها از رسانه های ایران پخش شده است را باور می کنید؟ به نظر شما چرا حکومت ایران برخی افراد را وادار به اعتراف اجباری می کند؟ فکر می کنید این اعترافات چه کارکردی دارد؟

اگر مایل به شرکت در برنامه نوبت شما هستید، شماره تماس خودتان را با ایمیل به نشانی shoma@bbc.co.uk بفرستید تا امکان شرکت شما در این برنامه فراهم شود.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.