آلبوم عکس: جشن سالانه حلول ماه کامل در مالزی

به روز شده:  18:39 گرينويچ - 27 ژانويه 2013 - 08 بهمن 1391

این عکس‌ها را هادی از مراسم تای پوسام در غارهای باتو، که در شمال کوالالامپور هستند، فرستاده است. این جشن، متعلق به هندوهای تامیل است که هر سال هنگام حلول ماه کامل در تقویم تای (در ماه ژانویه) برگزار می شود. این سنت علاوه بر کشورهایی که در آنها جمعیت تامیل اکثریت را تشکیل می دهند، در کشورهایی با جمعیت کم تامیل مانند مالزی، موریشس، سنگاپور، تایلند و برمه هم برگزار می شود.

جشن سالانه حلول ماه کامل در مالزی

  • در جریان این مراسم، بسیاری از مردم، فارغ از سن و جنسیت، موهای خود را می تراشند و به سر خود خمیرهای متبرک می مالند.
  • نام این جشنواره ترکیبی است است از کلمات تای و پوسام. پوسام نام ستاره ای است که در زمان برگزاری جشنواره در بالاترین نقطه خود قرار دارد.
  • تای پوسام، جشنواره بزرگداشت زمانی است که پارواتی، الهه هندو (همسر شیوا) به موروگان نیزه داد تا بوسیله آن سوراپادمان، یا اهریمن، را از بین ببرد.
  • برخی از پیروان این آیین، به بدن خود قلاب و نیزه آویزان می کنند. برخی نیز به این قلاب ها میوه هایی مانند لیمو یا سیب وصل می کنند.
  • در میان زائرین، افرادی هستند که مورد احترام سایرین هستند و این افراد با زمزمه کلماتی و یا لمس بدن افراد، باعث می شوند که آنها به خلسه بروند.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.