مسابقه: چه تصوری از آینده دارید؟

به روز شده:  17:43 گرينويچ - سه شنبه 29 ژانويه 2013 - 10 بهمن 1391

شهری در آینده، آنطور که انیماتور استرالیایی گلن هاتون تصور کرده است

تا حالا فکر کرده اید که در آینده چه اتفاقی می افتد؟ در بی‌بی‌سی قرار است ویژه برنامه هایی با عنوان "چه خواهد شد؟" تهیه و پخش شود. در این برنامه ها به نظرات و دیدگاه ها درباره زندگی در آینده پرداخته می شود. شما هم می توانید از طریق شرکت در رقابتی که بی بی سی برای مخاطبان خود در سراسر جهان برگزار می کند، در این برنامه ها مشارکت کنید. می توانید با استفاده از شیوه های تصویری مانند پویانمایی (انیمیشن)، عکاسی، کارهای هنری و فیلم، تصویری را که از آینده در ذهن خود دارید به ما بگویید.

شما می توانید موضوع "چه خواهد شد" را به صورتی که می خواهید، تفسیر کنید... می توانید محیط اطراف خودتان را در آینده در نظر بگیرید، مثلا محیط داخل خانه، بیرون از خانه، اینکه نحوه کار کردن ما در آینده چگونه خواهد بود؟ کره زمین چه شکلی خواهد شد؟ چه چیزهای تازه ای اختراع خواهد شد؟

ما به دنبال آثار خلاقانه ای هستیم که خود شما تهیه کرده اید تا از طریق آن پیام خود را به گوش دیگران برسانید. ما کارهایی را در مرحله نهایی این رقابت قرار خواهیم داد که به لحاظ تصویری و حسی قوی و تاثیر گذار باشد.

ما از شش هنرمند، عکاس، فیملساز و انیماتور خواستیم که دیدگاه خود را درباره آینده به ما بگویند. نظرات آنان در کلیک این ویدیو آمده است. شاید شنیدن نظرات آنان به شما ایده هایی برای خلق آثار تازه بدهد.

این رقابت در دو بخش برگزار می شود: تصاویر ثابت و متحرک (تا حداکثر ۵۰ ثانیه). در هر یک از این بخش ها یک برنده اعلام خواهد شد.

پنج داور - هر کدام از یک قاره جهان - بهترین آثار را انتخاب خواهند کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد داوران مسابقه می تواند به کلیک این صفحه در سایت انگلیسی بی‌بی‌سی مراجعه کنید.

هر فرد تنها می تواند با یک اثر در این مسابقه شرکت کند. ضرب الاجل ارسال آثار ساعت ۱۰:۰۰ گرینویچ، روز هشتم مارس ۲۰۱۳ خواهد بود. به هر یک از دو برنده این مسابقه یک رایانه لپ تاپ حداکثر به ارزش ۲۵۰۰ پوند (۳۹۰۰ دلار) داده خواهد شد.

معیارهای بررسی آثار:

۱. خلاقیت

۲. قدرت تصویر

۳. نو بودن تم و موضوع

۴. تاثیرگذاری حسی

۵. قدرت پیامی که از طریق آثار تصویری منتقل می شود

شما می توانید با هر نوع اثر خلاقانه ای در این مسابقه شرکت کنید (این آثار می توانند به شکل پویانمایی، ویدیو و عکس باشند ولی آثار ارائه شده محدود به این فرمت ها نیست).

آثار خود را به نشانی کلیک whatif@bbc.co.uk بفرستید.

توجه داشته باشید که با ارائه هر گونه متن، تصویر، طرح، ویدیو یا صدا به بی‌بی‌سی شما موافقت می کنید که حق استفاده از آن را به صورت مجانی به بی‌بی‌سی بدهید و بی‌بی‌سی به هر صورتی که بخواهد (از جمله با تغییر و تنظیم آن به دلایل عملیاتی و سردبیری) از آن استفاده کند، همچنین در رسانه های سرتاسر جهان (از جمله استفاده در سایت بی‌بی‌سی که مخاطبان جهانی آن را می بینند) از آن استفاده کند. در شرایط خاصی، بی‌بی‌سی ممکن است محتوای ارائه شده توسط شما را با نهادهای ثالث مورد اعتماد به اشتراک بگذارد.

کلیک شرایط و مقررات شرکت در مسابقه در سایت انگلیسی بی‌بی‌سی.

نحوه شرکت در مسابقه

می توانید اثر خود را در یک وبسایت به اشتراک گذاری فایل آپلود کنید و سپس ایمیلی به نشانی کلیک whatif@bbc.co.uk بفرستید. در ایمیل شما این اطلاعات باید موجود باشد:

 • نام کامل شما
 • تاریخ تولد
 • ملیت
 • اطلاعات تماس با شما (نشانی پستی، شماره تلفن)
 • نشانی اینترنتی سایتی که شما اثرتان را در آن آپلود کرده اید
 • دقت کنید: در صورتی که اطلاعات ارائه شده توسط شما کامل نباشد یا لینکی که برای دریافت فایلتان فرستاده اید، کار نکند، شما در مسابقه شرکت داده نخواهید شد.
 • اثر شما باید توسط خودتان تهیه شده باشد.
 • اثر شما باید بدون زیر نویس، متن یا گفتار باشد زیرا ما می خواهیم همه مردم دنیا آن را بفهمند. اگر موسیقی ای برای کارتان استفاده می کنید باید ساخته و اجرا شده توسط خودتان باشد.
 • اثر شما نباید افترا آمیز یا موهن باشد یا اینکه تبلیغ کالا یا خدماتی را بکنید.
 • سن شما باید بالای ۱۸ سال باشد
 • ضرب الاجل ارسال آثار ساعت ۱۰ گرینویچ روز جمعه هشتم مارس ۲۰۱۳ است.

کلیک اطلاعات بیشتر را در سایت انگلیسی بی‌بی‌سی بخوانید.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.