فراخوان عکاسی: دیروز، امروز؛ گذر زمان در آینه دوربین

به روز شده:  19:17 گرينويچ - پنج شنبه 28 فوريه 2013 - 10 اسفند 1391

عکس‌ها خاطرات را به یاد می‌آورند، خاطرات تلخ یا شاد، خاطراتی از آن ها که رفته اند، و آن ها که هنوز مانده‌اند. گاهی هم نگاه به عکس‌های قدیمی، گذر زمان یا تاریخ یک کشور را به یاد ما می آورد، مانند عکس های پروژه عکاسی چهره‌های غایب گوستاو جرمانو، عکاس آرژانتینی.

جرمانو در این مجموعه عکس، تلاش کرده حس خانواده‌هایی را به تصویر بکشد که عزیزانشان را در دوران حکومت نظامیان در آمریکای جنوبی از دست داده‌اند. او عکس هایی را که در آن دوران گرفته بود در کنار عکس هایی از همان سوژه ها در زمان حاضر قرار داده است تا جای خالی آنهایی که در آن دوره از بین رفتند را نشان دهد.

کلیک آلبوم عکس چهره های غایب را اینجا ببینید

شما هم می توانید به سراغ سوژه های عکس های قدیمی خودتان بروید و دوباره در حالتی مشابه از آن سوژه ها عکس بگیرید و عکس های قدیمی و جدید را به طور جداگانه برای ما بفرستید تا در کنار هم در سایت بی بی سی فارسی منتشر شوند.

سوژه عکس های شما می تواند مانند عکس های گوستاو جرمانو یادآور آنهایی که رفته اند و جایشان خالی است باشد، یا گذر زمان و تغییرها و بزرگ شدن ها و چین و چروک چهره ها.

عکس های قدیمی و عکس های جدید از سوژه همان عکس‌های قدیمی را می‌توانید تا پایان امسال کلیک از طریق این صفحه برای ما بفرستید یا به نشانی shoma@bbc.co.uk برای ما ایمیل کنید تا در برنامه ویژه سال نو بی‌بی‌سی فارسی نشان داده شوند.

مقررات فرستادن تصویر برای بی بی سی فارسی را کلیک اینجا مطالعه کنید.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.