نخستین سخنرانی حسن روحانی در سازمان ملل؛ نظرات شما

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، درباره پیدا شدن راه‌حل صلح‌آمیز برای بحران اتمی ایران اظهار امیدواری کرد، اما گفت که آمریکا در جلوگیری از توسعه سلاح‌های اتمی مصمم است. او همچنین گفت که "به دنبال تغییر حکومت در ایران نیستیم و حق مردم ایران برای دست یابی به انرژی اتمی صلح آمیز را به رسمیت می شناسیم."

آقای اوباما با اشاره به نامه اخیر خود به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران تاکید کرد که تعهد صادقانه ایران به پیمودن مسیری متفاوت برای منطقه و دنیا خوب خواهد بود و به مردم ایران کمک خواهد کرد که ظرفیت‌های فوق العاده خود را در تجارت، فرهنگ، علم و آموزش محقق کنند.

نظر شما درباره سخنرانی آقای اوباما در سازمان ملل چیست؟ آیا به نظر شما سخنرانی آقای اوباما در سازمان ملل با سخنرانی‌های پیشین او تفاوتی داشته است؟

حق نشر عکس Tasnim

آقای روحانی نیز قرار است ساعاتی پس از آقای اوباما (بامداد روز چهارشنبه، سوم مهر ماه، به وقت تهران) در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می کند.

انتظار دارید آقای روحانی در نخستین سخنرانی خود در سازمان ملل متحد، چه مواردی را مطرح کند؟ تأثیر چنین سخنرانی را چه می دانید؟

انتظار دارید آقای روحانی در دیدار با سران کشورها در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، چه چیزهایی را مطرح کند؟

فکر می کنید این سفر در مجموع چه نتایج و دستاوردهایی به همراه داشته باشد؟

برنامه نوبت شما روز چهار‌شنبه (سوم مهر، ۲۵ سپتامبر ) به این موضوع می‌پردازد. اگر مایلید در بحث های نوبت شما در این باره شرکت کنید می توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی بی سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

از راه‌های زیر نیز می‌توانید با برنامه نوبت شما تماس بگیرید:

تلفن ها: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

اس ام اس: ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.