آیا مذاکرات هسته ای ایران وارد مرحله تازه‌ای شده است؟

حق نشر عکس AFP

ایران در بیانیه‌ای از رویکرد آژانس بین المللی انرژی اتمی و گزارش اخیر مدیرکل این نهاد درباره فعالیت هسته‌ای ایران به شدت انتقاد کرد. در این بیانیه بیست صفحه‌ای نحوه برخورد مدیرکل آژانس با پرونده هسته‌ای ایران "غیرحرفه‌ای، غیرمنصفانه، غیرقانونی و سیاسی" توصیف شده و آمده که نتیجه گیری‌های مدیرکل آژانس بر"اطلاعات مجعول، ساختگی و دروغ سازمان های اطلاعاتی غربی و منابعی که آشکارا موضعی خصمانه نسبت به جمهوری اسلامی ایران دارند" متکی بوده است.

نظر شما درباره بیانیه اخیر ایران چیست؟ انتقادهای ایران را از گزارش آژانس در این بیانیه چگونه ارزیابی می کنید؟ نظر شما درباره رویکرد و گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران چیست؟

بیانیه ایران ساعاتی پس از نشست وزرای خارجه گروه ۱+۵ با ایران و دیدار وزرای خارجه ایران و آمریکا در حاشیه این نشست، منتشر شد. نشستی که کاترین اشتون، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آن را مثبت خواند و گفت دیدار بعدی، روزهای ۱۵ و ۱۶ اکتبر در ژنو خواهد بود. محمد جواد ظریف هم این نشست و دیدار کوتاهش با جان کری را مثبت ارزیابی کرد و گفت که امیدوار است حرف‌های مثبت جلسه را با "صبر و تحمل و دقت و هوشیاری و آینده نگری" به پیش ببریم. جان کری نیز دیدارش با آقای ظریف را سازنده توصیف کرد اما گفت: "حالا بخش دشوار کار این است که ببینیم چه می‌توان کرد."

نشست وزرای خارجه گروه ۱+۵ با ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر شما درباره دیدار وزرای خارجه ایران و آمریکا چیست؟ پیش‌بینی شما از محتوا و نتایج مذاکرات بعدی ایران و گروه ۱+۵ چیست؟

حسن روحانی درمصاحبه ای در نیویورک گفته است که بنا دارد ظرف سه تا شش ماه آینده به یک توافق هسته‌ای با غرب دست پیدا کند. به نظر شما آقای روحانی موفق خواهد شد در این مدت با غرب به توافق برسد؟

اگر مایلید در بحث های نوبت شما در این باره شرکت کنید می توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی بی سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

از راه‌های زیر نیز می‌توانید با برنامه نوبت شما تماس بگیرید:

تلفن ها: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸اس ام اس: ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸ایمیل: shoma@bbc.co.ukفیسبوک: facebook.com/bbcshomaتوییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.