'تعطیلی' دولت آمریکا؛ نظرات و مشاهدات شما

حق نشر عکس AFP

دولت آمریکا از صبح روز سه شنبه اول اکتبر (۹ مهر) "تعطیل شد" و حدود هفتصد هزار کارمند دولت خانه نشین شدند. باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در پیامی که از رادیو و تلویزیون این کشور به طور زنده پخش شد اعلام کرد که به دلیل تصویب نشدن لایحه بودجه دولت فدرال در کنگره این کشور، سازمان‌های دولتی امکان فعالیت و ارائه خدمات ندارند.

هفده سال پیش اتفاق مشابهی در آمریکا افتاد که سه هفته طول کشید. در حال حاضر بسیاری نگرانند که اگر این بار این تعطیلی اجباری طولانی شود، کارمندان برای پرداخت هزینه های زندگی خود دچار مشکل شوند. پیش‌بینی شده است که اگر تعطیلی بیشتر از دو هفته طول بکشد، حتی کسی زباله‌های پایتخت را هم جمع نخواهد کرد.

خبری در این باره را در سایت فارسی بی‌بی‌سی بخوانید.

چنانچه شما در آمریکا زندگی می‌کنید مشاهدات شما از این تعطیلی ادارات و خدمات دولتی چیست؟ این اتفاق چه تاثیری روی کار و زندگی شما داشته یا خواهد داشت؟

دعوای دو حزب جمهوری خواه و دموکرات آمریکا بر سر قانون بیمه خدمات درمانی باعث بروز این اختلاف شده است. آقای اوباما در پیام تلویزیونی خود کنگره را متهم کرد که به وظیفه خود در تصویب لایحه بودجه عمل نکرده است.

شما علت پیش آمدن چنین وضعیتی را چه می‌دانید؟ به نظر شما این اتفاق چه تاثیری بر اقتصاد آمریکا و به طور کلی بر اقتصاد جهان خواهد داشت؟

اگر مایلید در بحث‌های نوبت شما در این باره شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

از راه‌های زیر نیز می‌توانید با برنامه نوبت شما تماس بگیرید:

تلفن ها: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

اس ام اس: ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.