نظر شما در مورد اتهام رشوه و تخلف‌های جدید در فوتبال ایران چیست؟

هفته گذشته بررسی تخلفات حرفه‌ای و رشوه در فوتبال ایران به مجلس کشیده شد و کمیسیون اصل نود مجلس اعلام کرد «این کمیسیون از وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی خواهد خواست عوامل پرداخت کننده یا دریافت کننده رشوه در فوتبال را شناسایی کنند.» این اولین بار نیست که موضوع رشوه و تخلفات در فوتبال ایران رسانه‌ای و در رده‌های بالای قانونگذاری به بحث گذاشته می‌شود.

فصل گذشته در رقابت‌های لیگ یک تیم شهرداری تبریز به دلیل تبانی از راهیابی به لیگ برتر محروم شد، پرونده‌ای که برخی معتقدند، فدراسیون فوتبال در آن برای اولین باربه شکل قاطع با مجرمان برخورد کرد. یکی دیگر از معروف‌ترین نمونه‌های تخلف در فوتبال در سال ۱۳۸۸ بود که عبدالرضا برهانی‌نژاد و پرویز مظلومی مدیرعامل و سرمربی وقت مس کرمان از تلاش برخی باشگاه‌ها برای اغفال بازیکنان این تیم خبر دادند. در طول سال‌های گذشته، چندین بار موضوع تخلفات فوتبال در فدراسیون و کمیته انضباطی مطرح و حتی به محکومیت گروهی از بازیکنان و مربیان منجر شد اما پس از مدتی با بخشش یا کوتاه شدن مدت محکومیت متخلفان، این ماجراهای فوتبالی به پایان رسیدند.

به نظر شما چه عواملی باعث بروز تخلفات و رشوه در فوتبال ایران شده است؟ آیا اقدامات کمیسیون اصل نود مجلس می‌تواند مانع از ادامه تخلفات حرفه‌ای و رشوه در فوتبال ایران شود؟

در روزهای گذشته و پس از اتهام‌های مطرح شده در بازی تیم‌های پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان، موضوع لزوم رسیدگی به این تخلفات و بحث رشوه یکبار دیگر مطرح و نام برخی از داوران و مسئولان باشگاه‌ها به عنوان متهمان آن بازی مطرح شد.

آیا فکر می‌کنید پایان این اتهام‌ها مانند دفعات گذشته با آشتی دو طرف به پایان می‌رسد یا متخلفان و یا اتهام‌زنندگان در فوتبال ایران معرفی و مجازات خواهند شد؟به نظر شما برای مقابله با تخلف و رشوه‌گیری در فوتبال ایران چه باید کرد؟

برنامه نوبت شما ورزشی روز جمعه ۱۲ مهرماه (۴ اکتبر)، ساعت هفت و نیم شب به وقت تهران به این موضوع اختصاص دارد.

اگر مایلید در بحث‌های نوبت شما در این باره شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

از راه‌های زیر نیز می‌توانید با برنامه نوبت شما تماس بگیرید:

تلفن ها: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸ اس ام اس: ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸ ایمیل: shoma@bbc.co.uk فیسبوک: facebook.com/bbcshoma توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.