مشاهدات و تجربیات شما از عملکرد پلیس در ایران

حق نشر عکس FARS

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران درباره عملکرد پلیس گفته است که پلیس معلم مردم نیست و باید به گونه ای رفتار کند که مردم قانون مداری را در رفتار پلیس مشاهده کنند. آقای روحانی که به مناسبت هفته نیروی انتظامی صحبت کرده است، به برخی از اصول و معیارهایی اشاره کرده که باید توسط نیروی انتظامی رعایت شود؛ از جمله اینکه حضور پلیس باید در جامعه کمتر محسوس باشد و بیشتر تاثیر گذار باشد. حسن روحانی همچنین تاکید کرده که پلیس باید در مردم احساس آرامش ایجاد کند و برای مردم پناهگاهی مستحکم باشد.

نظر شما درباره عملکرد پلیس ایران و نکات مثبت و منفی آن چیست؟ آیا از رفتار و عملکرد پلیس در سطح جامعه راضی هستید؟ تا چه حد این عملکرد را با معیارهایی که رییس جمهوری ایران برای پلیس برشمرده، در یک راستا می بینید؟

یکی از مواردی که در سال های اخیر همواره در بررسی عملکرد نیروی انتظامی ایران به آن اشاره شده، نحوه برخورد با موضوع حجاب و پوشش است. حسن روحانی در سخنرانی اخیر خود گفته است: "در مساله حجاب، اگر تذکری لازم است باید از مدرسه، دبیرستان، دانشگاه، مساجد، علما و حوزه ها آغاز شود و آخرین مرحله، به تذکر پلیس می انجامد".

شما از نحوه برخورد نیروی انتظامی با موضوع حجاب رضایت دارید؟ آیا در حال حاضر پلیس آخرین نهادی است که در این مورد به شهروندان تذکر می دهد؟

آقای روحانی همچنین به نقشی که مردم می توانند در برقراری امنیت در جامعه داشته باشند اشاره کرده و گفته است: "باید به نقطه ای برسیم که در هر محله، انجمن آن محله، امنیت آنجا را برعهده داشته و پلیس به عنوان مددکار آن انجمن باشد و تا رسیدن به این نقطه، راه طولانی در پیش نداریم".

به اعتقاد شما مردم در حال حاضر تا چه حد در برقراری امنیت نقش فعالی ایفا می کنند؟ آیا با چنین الگویی برای کمک به افزایش امنیت در جامعه موافقید و آن را عملی می بینید؟

اگر مایلید در بحث‌های نوبت شما در این باره شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
shoma@bbc.co.uk
facebook.com/bbcshoma
bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.